گزارش تصویری از حمله مسلحانه به رژه نظامی در اهواز

تعداد کشته شدگان به 29 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس اعلام خبرگزاری‌های ایران، تعداد کشته شدگان حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز به 29 نفر و تعداد زخمی‌ها به 60 نفر رسید.

ایرنا به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که تعداد کشته شدگان هجوم صبح روز شنبه در اهواز به 24 نفر رسید.

خبرگزاری مهر به نقل از ایرج نظری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تعداد مجروحان حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح ایران در اهواز را 60 نفر اعلام کرد.

نظری گفت که کلیه بیمارستان ها و مراکز درمانی این دانشگاه برای مداوی مجروحان به حالت آماده باش درآمده اند و کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در پیامی توئیتری نوشت: تروریستهای استخدام شده، آموزش دیده و تسلیح شده و تامین شده توسط یک رژیم خارجی به اهواز حمله کرده‌اند. کودکان و خبرنگاران در میان قربانیان هستند. ایران، حامیان تروریسم در منطقه و اربابان آمریکا آنها را برای چنین حملاتی مسئول می‌داند. ایران، در دفاع از ایرانیان، قاطعانه و سریع پاسخ خواهد داد.

ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح نیز اعلام کرد تعداد کشته‌شدگان حمله امروز اهواز کمتر از 10 است. علی حسین حسین زاده، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان پیش از آن تعداد کشته‌ها را 11 نفر اعلام کرده بود.

فرمانده سپاه خوزستان از تلاش مهاجمان برای ورود به جایگاه ویژه و محل حضور مقامات خبر داد ولی گفت که «عوامل تروریستی در حمله صبح امروز موفق به ورود به جایگاه نشدند.»

حسن شاهوار پور تاکید کرد نیروهای امنیتی حاضر در محل اجازه ورود مهاجمان به جایگاه را ندادند و اوضاع تحت کنترل و آرام است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید