سپاه پاسداران ایران مسئولیت حملات موشکی به مقر حزب دمکرات کردستان را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سپاه پاسداران ایران روز یکشنبه 9 سپتامبر 2018 طی بیانیه‌ای مسئولیت حملات موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان در داخل خاک عراق را به عهده گرفت.

خبرگزاری تسنیم سایت وابسته به سپاه در گزارشی نوشت:«روز گذشته سپاه پاسداران با 7 فروند موشک زمین به زمین کوتاه‌برد فاتح 110 - B، مواضع حزب دموکرات کردستان را هدف قرار داد».

سپاه پاسداران در بیانیه‌ای گفته است، که در یک عملیات موفقیت آمیز، «محل استقرار و جلسه سران» و «مرکز آموزش» این گروه را با هفت موشک زمین به زمین کوتاه برد هدف قرار داده است.

سپاه اعلام کرده که این «عملیات مهم»، توسط یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه انجام شده است و همزمان پهپادهای نیروی زمینی این نهاد نظامی نیز در آن مشارکت داشته‌اند.

روز شنبه 8 سپتامبر ساعت 10 و نیم صبح به وقت کردستان عراق محلی، مقر فرماندهی حزب دموکرات کردستان ایران در حوالی شهر کویه عراق و چند مرکز متعلق به این حزب مورد حملات موشکی قرار گرفت.

حزب دموکرات کردستان اعلام کرد که دست کم 16 نفر از اعضای رهبری، کادرها و پیشمرگه‌های این حزب در این حملات موشکی جان خود را از دست دادند این حزب همچنان از زخمی شدن 40 نفر دیگر نیز خبر داد.

این آمار را یک منبع حزب دمکرات کردستان در تماس با العربیه به اطلاع رساند و تاکید کرد که حزب دمکرات به مبارزه خود ادامه خواهد دارد.

گزارش شده که دبیرکل حزب مصطفی مولودی و دبیر کل سابق خالد عزیزی در میان زخمی‌ها هستند.

روز جمعه 8 سپتامبر 2018 کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان (حدک) در شهر کویسنجق در کردستان عراق برگزار شد که در حدود ساعت 10 و 30 دقیقه به وقت محلی در معرض حمله موشکی قرار گرفت.

آزاد مستوفی، نماینده حزب دمکرات کردستان در فرانسه در گفتگوی اختصاصی با «العربیة.نت» گفت که «این حملات خللی در اراده حزب و کادرهایش به وجود نخواهد آورد و ادامه مبارزه برای آزادی و دموکراسی، پاسخ این حزب به حملات موشکی ایران خواهد بود».

از سوی دیگر سپاه پاسداران در بیانیه خود حزب دمکرات را به «ایجاد ناامنی و ارتکاب اعمال خرابکارانه و سلب امنیت و آرامش مردم غیور استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه» متهم کرده است.

گفتنی است که دولت اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه‌ای حملات موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان در داخل خاک عراق را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید