ظریف: ترامپ می‌خواهد از ریاست جلسه شورای امنیت برای انتقاد از ایران استفاده کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران چهارشنبه 5 دسامبر، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا را متهم کرد که قصد دارد از ریاست خود بر جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد، برای انتقاد از ایران استفاده کند.

نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد گفته بود که ترامپ این ماه، ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره ایران را بر عهده خواهد گفت که محور آن، «نقض قوانین بین‌المللی» توسط این کشور خواهد بود. او افزود که این جلسه در روزهای حضور سران جهان در نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار خواهد شد.

ظریف در توئیتر نوشت: «ترامپ می‌خواهد ااز ریاست جلسه شورای امنیت استفاده کند تا ایران را به خاطر وحشت‌افکنی‌های ایالات متحده و ایادی‌اش در سرتاسر خاورمیانه ملامت کند».

ترامپ ماه مه گذشته، از توافق هسته‌ای که ایران سال 2015 با قدرت‌های جهان به منظور محدود شدن فعالیت‌های هسته‌ایش در مقابل کاهش تحریم‌ها متعقد کرده بود، خارج شد و فرمان از سرگیری تحریم‌های تعلیق شده آمریکا بر مبنای توافق را صادر کرد.

کشورهای اروپایی برای نجات توافق هسته‌ای تلاش می‌کنند. سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اعلام کرد در صورت از میان رفتن توافق، ایران فعالیت‌های هسته‌ای خود را شدیدتر از گذشته، از سر خواهد گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید