خامنه‌ای: مشکلات ارز ناشی از جنگ رسانه‌ای است.. ایجاد تشکیلات موازی با دولت صلاح نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران، پنجشنبه 6، با بیان این‌که کشور در معرض جنگ اقتصادی شدید است، نوسانات شدید نرخ سکه و ارز را ناشی از جنگ رسانه‌ای دانست.

خامنه‌ای که در دیدار با اعضای مجلس خبرنگان سخنگرانی کرده، بر ضرورت «مقاومت» در برابر فشارها تا «کوتاه آمدن» دشمن تاکید کرد. او همچنان انجام کار موازی با دولت را به «صلاح» ندانست.

به گزارش رسانه‌های ایران، خامنه‌ای گفت: «شرایط امروز ما، شرایط حساسی است اما این حساسیت به‌دلیل تعداد زیاد دشمنان و یا قدرت بالای آن‌ها نیست».

خامنه‌ای با بیان این‌که نظام ایران «با یک جنگ همه‌جانبه‌ی اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ و با دقت و اهتمام کامل هدایت می‌شود» گفت: «اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه‌ای و تبلیغاتی نیز در جریان است که بیشتر اوقات از آن غفلت می‌شود».

او افزود: «اهداف این جنگ رسانه‌ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن‌بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاه‌های مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه است».

رهبر ایران در این زمینه، مثالی زد و گفت: «در همین مسائل مربوط به سکه و ارز و کاهش ارزش پول ملی، جنگ رسانه‌ای و فضاسازی‌های تبلیغاتیِ بدخواهان، تأثیرگذار بوده است که البته از دشمن، توقعی جز رذالت نیست اما باید مراقب باشیم ما به این فضاسازی‌ها برای آلوده کردن ذهن مردم کمک نکنیم».

در ماه‌های اخیر، ارزش واحد پول ملی ایران در برابر ارزهای خارجی به شدت سقوط کرد. در حالی در آغاز سال میلادی کنونی، قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد تهران 4300 تومان بود، اکنون قیمت هر دلار آمریکا به حدود 15 هزار تومان رسیده است.

خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنان خود، بر ضرورت کمک به دولت برای حل مشکلات تاکید کر و گفت: «وظیفه ما، هدایت دولتی‌ها به سمت استفاده از دیدگاه‌های کارشناسان و حل مشکلات و خوش‌بین کردن مردم نسبت به تلاش‌های آن‌ها است که در چنین صورتی، گره‌های افکار عمومی باز می‌شوند».

او تاکید کرد: «رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: «دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنان‌که ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است که کار باید به‌وسیله‌ی مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد».

این سخنان خامنه‌ای در حالی بیان می‌شود که دولت ایران از فعالیت‌های موازی با دولت از سوی برخی نهادها به ویژه نهادهای موازی، گلایه می‌کند و آن را یکی از عوامل مشکلات می‌داند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید