95 درصد از روستاهای سیستان بلوچستان ارتباطی با جهان ندارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و ‌فناوری اطلاعات، از نبود ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن ثابت، همراه و اینترنت در 95 درصد از روستاهای سیستان و بلوچستان خبر داد.

محمد جواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان چابهار تصریح کرد که در سیستان و بلوچستان 5 هزار روستای بالای 20خانوار وجود دارد که 95 درصد از آنها از ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن، همراه و اینترنت محروم هستند خاطرنشان کرد: از مجموع روستاهایی که ارتباط کامل مخابراتی دارند 34 درصد 2 سرویسه، 58 درصد تک سرویسه و 14درصد هیچ گونه راه ارتباطی ندارند.

وی سیستان و بلوچستان را گذرگاه اتصال جمهوری اسلامی در حوزه دیتا به جامعه ارتباطی بین الملل دانست و افزود: "متاسفانه با این حال سیستان و بلوچستان در شاخص های ارتباطی رتبه 31 را دارد".

وزیر ارتباطات بیان کرد که استان سیستان و بلوچستان منطقه ای است که به دلیل پراکندگی از بسیاری از امکانات بی بهره است و باید برای سرمایه گذاری در این استان شرایط فراهم شود که در حال حاضر دولت بیش از 450 میلیارد تومان و بخش خصوصی 132 میلیارد تومان در بحث ارتباطات در این استان سرمایه گذاری انجام داده اند.

آذری جهرمی تصریح کرد که «مردم سیستان و بلوچستان با ریزگردها، تغییر اقلیم، توفان ها، گرد و خاک مواجه و در رنج و مصیبت هستند که نیاز است مسئولان همراهی بیشتری با این مردم داشته باشند».

این در حالی است که حسن نوری معاون فنی و عملیات اورژانس کشور در ششم شهریور ماه سال جاری از غرق شدن چهار دختر جوان در گودال آبی در منطقه زیردان استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

دو خواهر بزرگتر بچه که ده و هجده ساله بودند جهت نجات خواهر کوچکتر خود وارد آب شده که متاسفانه این‌دو نفر نیز بدلیل عدم آشنایی با فنون شنا و گل آلود بودن بستر برکه غرق می‌شوند در پایان عمه بیست و پنج ساله این سه خواهر که خود را به محل برکه برای کمک به این افراد می رساند اقدام به ورود به برکه می‌کند که وی نیز غرق می‌شود.

حسن نوری در پایان اعلام کرد که پس از اعلام حادثه دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد که متأسفانه سه نفر قبل از رسیدن آمبولانس و یکنفر بعد از رسیدن آمبولانس جان خود را از دست دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید