دلار در بازار آزاد ایران وارد کانال 15 هزار تومان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌های سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی ایرانی حکایت از آن دارد که چهارشنبه 5 سپتامبر، قیمت دلار در بازار آزاد تهران، وارد کانال 15 هزار تومان شد.

در حالی که روز سه‌شنبه، قیمت هر دلار در بازار آزاد به 14 هزار تومان رسید، صبح چهارشنبه با اندکی کاهش، هر دلار 13850 تومان معامله شد.

این قیمت پایدار نماند و به سرعت هر دلار به 14100 تومان، 14650 تومان و در نهایت به 15 هزار تومان رسید.

این سیر صعودی نرخ دلار در ایران در حالی است که دولت حسن روحانی، اجرای سیاست‌های ارزی جدیدی را به منظور کنترل نرخ ارز آغاز کرده است.

با این وجود طی روزهای اخیر، ارزش پول ملی ایران سقوط شدید خود را دوباره آغاز کرد. این در حالی است که اوایل هفته قیمت هر دلار در مرز 11 هزار تومان بود.

در آغاز سال 2018، قیمت هر دلار در ایران حدود 3400 تومان بود.

مجله آمریکایی فوربس روز دوشنبه در گزارشی نوشت وضعیت اقتصاد ایران را بسیار خطرناک و در مسیر اقتصاد ونزوئلا و فاجعه‌ای که با آن روبرو است توصیف کرد.

علاوه بر بحران داخلی که به گفته شماری از مسئولان، در نتیجه سوء مدیریت و فساد به وجود آمده، از سرگیری تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران از سوی ایالات متحده آمریکا هم مزید بر علت شده است.

در بسته نخست تحریمی، ایران از معامله با دلار منع شده است. اما مرحله دوم که احتمالا تا دو ماه دیگر اجرا می‌شود، صنعت نفت و بانک مرکزی ایران را تحریم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید