فشار اقتصادی بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران را به اخراج بخشی از کارکنانش واداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیجی‌کالا، بزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران در پی فشارهای اقتصادی ناشی نوسانات بازار ارز، مشکلات زنجیره تامین کالا و« بی‌ثباتی در برنامه‌ریزی و تصمیم‌های اقتصادی»، با انتشار نامه‌ای 175 نفر از کارکنانش را اخراج کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران حمید محمدی و سعید محمدی بنیان‌گذاران پایگاه فروش اینترنتی دیجی‌کالا روز سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 با انتشار نامه‌ای‌، فشارهای اقتصادی موجود بر این شرکت را تشریح کرده و از اخراج 175 نفر از کارکنان این شرکت خبر دادند. این شرکت 2414 کارمند دارد.

در نامه برادران محمدی آمده است که ایران « در میانه‌ی تلاطم‌های اقتصادی قرار دارد که بر زندگی همه مردم، فضای کسب و کار کشور و از جمله همکاران ما تاثیر گذاشته است. دیجی‌‌کالا از این شرایط مستثنی نیست و لازم است همه ما در جریان این مشکلات قرار داشته باشیم و خود را برای عبور از این وضعیت و ساختن آینده‌ای روشن آماده کنیم.»

بنیانگذاران بزرگترین فروشگاه اینترنتی در ایران از سه عامل « افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش ریال»، مشکلات زنجیره تامین کالا و « بی‌ثباتی در برنامه‌ریزی و تصمیم‌های اقتصادی» را به عنوان عواملی که منجر به اتخاذ تصمیم اخراج کارکنان این شرکت شده‌اند، اعلام کرده و نوشته‌اند: «افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش ریال باعث کاهش قدرت خرید مردم از جمله مشتریان دیجی‌کالا شده و فروش برخی گروه‌های کالایی را تحت تاثیر قرار داده است. زنجیره تامین کالا دچار مشکل شده است و فعالیت شرکت‌های تامین کننده کالا به دلایل مختلف کاهش یافته و خرده‌فروشی را دشوار کرده است. بی ثباتی در برنامه‌ریزی و تصمیم‌های اقتصادی شتابزده باعث سردرگمی فعالان اقتصادی و بازار شده و در بعضی از گروه‌ها شاهد توقف واردات و عرضه محصول هستیم.»

در پی خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و از سرگیری تحریم‌ها علیه این کشور، ارزش پول ملی ایران به شدت سقوط کرد و قیمت دلار در روز سه‌شنبه 4 سپتامبر از مرز 14 هزار تومان نیز فراتر رفت. علاوه بر سقوط ارزش ریال، شرکت‌های خارجی متعددی که قصد سرمایه‌گذاری و فعالیت در بازار ایران را داشتند، از این کشور خارج شده تا خود را از جریمه‌های احتمالی مصون بدارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید