جنگنده‌های اسرائیلی پایگاه‌های نظامی ایران در دو استان سوریه را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش کرد چندین جنگنده اسرائیلی شامگاه سه‌شنبه 4 سپتامبر 2018 پایگاه‌های نظامی ایران در دو استان حماه و طرطوس را بمباران کردند.

بنابر اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه پایگاه‌های نظامی ایران در استان‌های حماه و طرطوس سوریه مورد حمله هوایی اسرائیل قرار گرفته و صدای انفجارها در منطقه‌ای میان مصیاف و وادی العیون در نزدیکی شهر حماه شنیده شد.

خبرگزاری سانا، خبرگزاری دولتی سوریه مدعی شد سامانه‌های دفاع موشکی رژیم سوریه تعدادی از موشک‌هایی که هواپیماهای اسرائیلی به منطقه وادی العیون در حومه حماه شلیک کردند را رهگیری و منهدم کرده‌اند.

سانا گزارش کرد هواپیماهای اسرائیلی از غرب بیروت در ارتفاع پایین پرواز کرده و سپس به سمت شمال تغییر مسیر داده و برخی پایگاه‌های نظامی در دو استان طرطوس و حماه را بمباران کردند. سانا مدعی شد برخی موشک‌های شلیک شده رهگیری و منهدم شده و هواپیماها ناچار به فرار شده‌اند. تعداد موشک‌های منهدم شده، 5 موشک اعلام شد.

اسرائیل تا کنون واکنشی به گزارش‌های منتشر شده درباره حمله جنگنده‌هایش به پایگاه‌های نظامی ایران در سوریه نشان نداده است. اسرائیل شنبه هفته گذشته نیز فرودگاه نظامی مزه، در دمشق را بمباران کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش کرد در نتیجه حمله جنگنده‌های اسرائیل به پایگاه‌های نظامی ایران تعدادی از نیروها کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید