.
.
.

زلزله در غرب ایران دست کم یک کشته و 142 زخمی بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زلزله‌ای با قدرت 6.1 ریشتر مناطق مرزی در غرب ایران با عراق را لرزانده که طبق آمار اولیه خبرگزاری‌های ایران از کشته شدن دست کم یک نفر و مجروح شدن 142 نفر خبر داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، (ایرنا)، این زمین لرزه 6.1 ریشتری با مرکزیت شهر «تازه آباد» در 88 کیلومتری شمال غرب استان کرمانشاه در ساعت 2:45 بامداد یکشنبه به وقت محلی روی داده است.

سازمان زمین‌شناسی آمریکا شدت این زمین لرزه را 6.1 تخمین زده اما مرکز لرزه‌نگاری ایران قدرت این زلزله را 5.9 برآورد کرده و مرکز آن را شهر «تازه آباد» در استان کرمانشاه اعلام کرده است.

خبرگزاری‌های ایران گفتند که این زمین لرزه به حدی شدید بوده که در شهرهای کرمانشاه ایران و سلیمانیه عراق مردم را نیمه شب به خیابان کشانده است.

ایسنا همچنین نوشته این زمین لرزه در شهرهای تازه‌آباد، جوانرود، کرمانشاه، سنندج، مریوان، بوکان، سقز و مهاباد احساس شده و باعث شده اهالی این شهرها برای مدتی شب را در خیابان سپری کنند.

از طرفی تلفزیون دولتی عراق اعلام کرد که این زمین لرزه در مناطق دورتری نظیر بغداد نیز احساس شده است اما هیچ‌گونه گزارشی از تلفات جانی یا خسارت‌های مادی احتمالی در خاک این کشور نداد.

زلزله‌ای بسیار قوی که در بیش از ده سال گذشته در نوع خود مرگبارترین بوده، پاییز سال قبل در استان کرمانشاه دست کم 350 کشته و هزاران زخمی برجای گذاشت و دهها هزار نفر را برای ماه‌ها بی‌خانمان کرد.