.
.
.

حسن روحانی بار دیگر تهدید به «مرگ در استخر» شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران برای دومین بار در یک هفته گذشته تهدید شد که به سرنوشت هاشمی رفسنجانی دچار شده و کشته شود.

روزنامه ایران گزارش روز شنبه 25 آگوست 2018 گزارش کرد منصور ارضی، مداح سرشناس ایران در مراسم دعای روز عرفه در خیابان سعدی تهران، حسن روحانی را تهدید به مرگ کرد.

براساس فیلمی که از این مراسم منتشر شده، ارضی با اشاره به سرنوشت اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: «اون یارو آخرش در استخر مرد، این یارو هم آخرش در استخر می‌میرد.»

این سخنان منصور ارضی چند روز پس از آن مطرح شد که در تجمع طلاب حوزه علمیه قم، یکی از طلاب پلاکاردی در دست داشت که روی آن نوشته بود: «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت». استخر فرح اشاره به استخری در منطقه تجریش تهران دارد که هاشمی رفسنجانی در 8 ژانویه 2017 در آن جان باخت.

مراسم تجمع طلاب در قم پلاکاردهای متعددی در دست طلاب بود که روی آنها نوشته شده بود: « لطفا تابلوها را پس از مراسم برگردانید.» این امر ظن سازمان‌یافته بودن این شعارها را مطرح کرد. فائزه هاشمی، دختر هاشمی رفسنجانی در این‌باره گفت: « علیرغم بررسی های شورای عالی امنیت ملی، ابهامات ما رفع نشده بود و با پلاکاردی که در تجمع طلاب در دست گرفته بودند و با توجه به اینکه روی دسته پلاکاردها نوشته شده بود که این پلاکارد را باید برگردانید - یعنی نگاه امنیتی وجود داشته که این پلاکاردها دست هرکسی نیفتد- وظیفه نهادهای امنیتی، شورای امنیت و نهادهای مرتبط با رسیدگی به فوت بابا است که این مساله را پی گیری کنند و شاید بتوان این پلاکارد را سرنخی حساب کرد که می تواند به جای خاصی برسد و بررسی ها را معنادار بکند... شاید فکر نمی کردند که از دسته پلاکاردها عکس گرفته و منتشر شود. در دنیای امروز که هیچ چیزی مخفی نمی ماند گاف داده اند و از دست شان در رفته است. البته قطعی نمی شود حرف زد و افراد غیرمسول که حرف متفاوت می زنند، زیاد هستند. اما نهادهای امنیتی به خصوص شورای عالی امنیت ملی که با مساله فوت بابا مرتبط بودند و این موضوع را بررسی می کردند نباید این موضوع را فقط یک سهل انگاری یا اشتباه از سوی برخی ببینند بلکه باید به عنوان یک سرنخ به این پلاکارد نگاه کنند و موضوع را دنبال و به نتیجه برسانند.»

روزنامه ایران با انتشار یادداشتی به قلم «فرید مدرسی» درباره تهدید به قتل روحانی نوشت: «گویا تهدید به قتل رئیس جمهوری خیلی ساده‌تر از آن چیزی شده که به نظر می‌رسید... فارغ از بیانیه‌های اعلام برائت از این گردهمایی سؤال اصلی و بی پاسخ مانده آن است که بالاخره چه افراد یا مجموعه‌ای آن برنامه را ترتیب داده بود و طلاب معترض تابلوهایی که روی آنها شعارهای تند نوشته شده بود را باید به کجا تحویل می‌دادند؟»