.
.
.

خطوط هوایی بریتانیا پروازهای خود را به ایران متوقف می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خطوط هوایی بریتانیا (British Airways) پنجشنبه 23 اوت اعلام کرد پروازهای مستقیم خود را به ایران به دلیل مقرون به صرفه نبودن، از ماه سپتامبر آینده متوقف خواهد کرد.

به گزارش وبسایت بیزنس ترولر ( (Business Travellerخطوط هوایی بریتانیا، با این توجیه که ادامه پروازهایش به ایران از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر نیست، اعلام کرده است که از ماه سپتامبر آینده، پروازهای خود را به ایران متوقف خواهد کرد.

بیانیه خطوط هوایی انگلیس با اشاره به این‌که آخرین پروازش به ایران روز 22 سپتامبر خواهد بود، اعلام کرد که هزینه بلیط‌های فروخته شده به مسافران بازگردانده خواهد شد یا با همکاری شرکای این هواپیمایی، پرواز‌های جایگزینی برای آن‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

از طرفی اتحادیه شرکت‌های هواپیمایی ایران شنبه 21 ژوئیه ضمن اشاره به افزایش بی‌سابقه بهای بلیط پروازهای خارجی و داخلی و کاهش تعداد مسافران به دلیل سقوط ارزش پول ملی ایران در مقابل دلار آمریکا و ناتوانی بانک مرکزی ایران در تخصیص ارز مسافرتی، از احتمال لغو برخی پروازهای داخلی و خارجی خبر داد.

پروازهای خطوط هوایی بریتیش ایرویز در پی تنش دیپلماتیک میان تهران و لندن پس از حمله شماری دانشجویان به سفارت بریتانیا در تهران به مدت 4 سال به حالت تعلیق درآمده بود. اما دو سال پیش و پس از امضای توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (برجام)، مجدد پرواز این شرکت هواپیمایی به ایران برقرار شده بود.

اقدام خطوط هوایی بریتانیا در تعلیق دوباره پروازهایش به تهران، پس از آن صورت می‌گیرد که واشنگتن با خروج از توافق هسته‌ای برجام در روز 8 ماه مه گذشته، دور اول تحریم‌هایش علیه ایران را وارد فاز اجرایی کرد. آمریکا قصد دارد 4 نوامبر آینده در فاز دوم، تحریم‌های شدیدتری علیه ایران اعمال کند که شامل بانک مرکزی و صنعت نفت خواهد شد.