.
.
.

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران از رسیدن فساد به «مسئولان بالایی» این کشور خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری ایران روز شنبه 18 آگوست 2018 گفت که فساد در ایران به مسئولان بالایی کشور رسیده و این امر به یک دغدغه عمومی تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا جهانگیری با تاکید بر اینکه فساد به یک دغدغه عمومی تبدیل شده، گفت: «متاسفانه فساد به برخی از مسئولان بالایی کشور رسیده است و در دوره ای که می‌شد و باید جلوی فساد را می‌گرفتند، نگرفتند و برخی مسئولین کشور را به فساد آلوده کردند.»

او در ادامه افزود: «اگر با فساد و مسئولینی که دامن جمهوری اسلامی را به فساد آلوده کردند به موقع برخورد می‌شد، امروز مبارزه با فساد به دغدغه عمومی ملت تبدیل نشده بود.»

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران در اشاره‌ای غیر مستقیم به محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران گفت: « بسیاری از کسانی که امروز مدعی و طلبکار شده‌اند، زمانی که به دوره مسوولیت‌های آنها نگاه می‌کنیم، مشاهده می‌کنیم که بیشترین فسادها در آن دوران‌ها اتفاق افتاده است.»

احمدی‌نژاد روز پنج‌شنبه 9 آگوست 2018 با انتشار یک پیام ویدئویی، حسن روحانی را مخاطب قرار داده و خواستار کناره‌گیری او از قدرت شد. احمدی‌نژاد در این پیام ویدئویی گفت: « آقای روحانی، مردم شما را قبول ندارند، به چه زبونی بگن؟ ادامه حضور شما هم به ضرر کشور است و هم به ضرر خود شما. آقای روحانی شما و تمام حامیانتون، به نظرم دو جناح سیاسی کشور و دو رئیس قوه دیگه، همه شریکند در این وضع. باید رضایت مردم را جلب کنند، شاید بهترین راهش این باشه که دیگه ادامه ندید.»

معاون اول روحانی در حالی کوشید وضعیت فساد اقتصادی در کشور را به دوره رئیس‌جمهوری پیشین مرتبط کند، که از زمان روی کار آمدن حسن روحانی پرونده‌های فساد اقتصادی متعددی از جمله پرونده مربوط به حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهوری، حقوق‌های نجومی مدیران دولتی، وام‌های چند صد میلیاردی نزدیکان دولت، فساد مالی موسسات بانکی، سقوط ارزش پول ملی و ده‌ها پرونده دیگر مطرح شده‌اند.