.
.
.

دلار دوباره به 11 هزار تومان بازگشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزاری‌های ایران، روز شنبه یازدهم اوت، از بازگشت دلار به قیمت 11 هزار تومان و نفروختن ارز در برخی صرافی‌های تهران خبر دادند.

خبرگزاری ایسنا گفته که ارز آزاد در بازار تهران به 11 هزار تومان در هر دلار بازگشته است.

ایسنا با انتشار گزارشی درباره ارز مسافرتی گفته است که «دلار اکنون تا مرز11 هزار تومان در بازار قیمت خورده است».

بر اساس این گزارش در شرایطی مسافران ایرانی از سه‌شنبه هفته گذشته با قطع شدن عرضه ارز مسافرتی در بانک‌ها مواجه و برای تامین نیاز به سمت صرافی‌ها حرکت کردند که هنوز وضعیت مشخصی برای آنها در بازار آزاد وجود ندارد چرا که اولا هیچ مشخص نیست کدام یک از صرافی‌ها امکان عرضه ارز مسافرتی را دارند.

از سوی دیگر، خبرگزاری تسنیم نیز گزارشی از مشکلات مسافران پس از اعلام آزاد شدن خرید و فروش ارز پراخته و نوشته است :« با آزاد شدن خرید و فروش ارز در صرافی‌ها طبق بسته جدید ارزی دولت، مراجعات مردم به خیابان فردوسی برای تأمین ارز از سر گرفته شد. ولی صرافی‌ها همچنان اطلاعیه "خرید و فروش ارز نداریم" روی شیشه‌های خود نصب کرده و از پاسخ دهی به مشتریان امتناع می‌کنند».

طبق اعلام دولت، صرافی‌های مجاز دلار را به قیمت 10 هزار و 300 از مردم خریداری می‌کنند و با قیمت 10 هزار و 400 تومان می‌فروشند و ضمن اینکه قیمت خرید یورو 12 هزار و 320 بوده و فروش آن 12 هزار و 400 تومان است. اما صرافی‌ها نرخ فروش سایر ارزها را از روی تابلوهای خود حذف کرده‌اند.