.
.
.

افزایش 70 درصدی قیمت آهن برآیند تحریم‌های آمریکا علیه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‎های ایران روز چهارشنبه 8 اوت اعلام کردند قیمت انواع آهن در بازار این کشور تحت تأثیر برآیند تحریم‎های آمریکا و تهدیدهای دولت و فشارهای معترضان رشد 70 درصدی داشته است.

محمد آزاد، رئیس اتحادیه آهن فروشان با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت آهن 60 تا 70 درصد نسبت به قیمت واقعی آن رشد پیدا کرده است، گفت: کارخانجات باید برای مدیریت قیمت ها افزایش عرضه را انجام دهند.

در پی تشدید نوسانات ارزی که از مدتی پیش با افزایش تب تحریم های آمریکا آغاز شده است قیمت آهن آلات در بازارهای ایران به شدت افزایش یافت به طوری که عدهای از فعالان این بازار مغازهها را بسته و فعالیاتهای خرید و فروش آهن را برای مدت چند روز تعطیل کردند.

به گزارش تسنیم، رئیس اتحادیه آهن‌فروشان اما ضمن ادعای اینکه تجمعات و اعتصاب های روزهای گذشته معترضان در بازار شاد آباد تهران از طرف آهن فروشان نبوده است، اظهار داشت:«عدهای از ابزارفروشان در بازار آهن نسبت به عملکرد شهرداری در وضعیت مالکیت مغازه های خود مشکل داشتند و ترجیح دادند مغازه‌های خود را دو روز تعطیل کنند که این موضوع هیچ ربطی به آهنفروشان ندارد».

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر بازار آهن به عملکرد خود می‌پردازد و هیچ مغازهای تعطیل نیست، گفت:« متأسفانه کاهش عرضه و قیمت های بالای شمش آهن در بورس باعث شده تا قیمت این فلز از رقم واقعی خود به هر کیلو 4 هزار و 700 تا 5 هزار تومان برسد».

رئیس اتحادیه آهن فروشان با اعلام اینکه در حال حاضر قیمت آهن 60 تا 70 درصد نسبت به قیمت واقعی آن رشد پیدا کرده است، افزود: «به نظر میرسد کارخانجات باید برای مدیریت قیمت ها افزایش عرضه را انجام دهند تا بازار شاهد رشد بالای قیمت در آهن و میل گرد نباشد».

اجرای دور نخست تحریم های آمریکایی علیه ایران از صبح سهشنبه 7 اوت آغاز شد. برپایه این تحریم ها، علاوه بر تحریم صنعت خودروسازی، دولت ایران از خرید دلار آمریکا، تجارت طلا و معادن گرنقیمت، انتقال مستقیم یا غیر مستقیم گرافیت، خرید مواد خام یا معادنی همچون آلمینیوم، آهن و ذغال سنگ و نرمافزراهای کاربردی در عملیات صنعتی منع می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم