.
.
.

احمدی‌نژاد خواستار کناره‌گیری روحانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران روز پنج‌شنبه 9 آگوست 2018 با انتشار یک پیام ویدئویی، گفت که مردم حسن روحانی را نمی‌خواهند و او باید از سمت رئیس‌جمهوری ایران کناره‌گیری کند.

در این ویدئو که اولین بار در رسانه‌های وابسته به جریان احمدی‌نژاد و صفحه توئیتر او منتشر شد، رئیس‌جمهوری پیشین ایران از رئیس‌جمهوری فعلی این کشور خواست از این سمت کناره‌گیری کند و گفت که این امر به سود کشور و به سود شخص روحانی است.

او در این پیام تصویری گفت: «امروز به طور مشخص می‌خواهم درباره دولت فعلی با مردم صحبت کنم. دولت فعلی و به طور مشخص دولت یازدهم و دوازدهم بر یک سری مبانی نادرست و طراحی شده شکل گرفت. شخص آقای روحانی می‌گفت انبارها خالی است، خزانه‌ هم خالی است، دولت هم که بدهکار است».

احمدی‌نژاد هر سه این ادعاها را دروغ خواند و با اشاره به گذشت پنج سال از عمر دولت روحانی، افزود: «وایسیم وایسیم وایسیم و تا امروز یک رکود 5 ساله را بر کشور تحمیل کرد».

او درباره توافقات بین‌المللی دولت روحانی نیز گفت: «امتیازات داده شده، چیزی گیر ملت نیومده، پنج سال هم عقب افتادیم. یک بار دیگه هم مذاکره کرده بودیم».

رئیس‌جمهوری پیشین ایران این سوال را مطرح کرد که "کی مسئول این وضع است؟" و ادامه داد: «من سکوت کردم اولا به احترام رای مردم، در ثانی کشور مهمتر از ماست. خب حالا که پنج سال گذشته. اقتصاد که در آستانه متلاشی شدن است. اعتماد عمومی به کل سیستم به صفر نزدیک شده. امروز من به صراحت می‌گم، ملت کلا ناراضی است».

احمدی‌نژاد خطاب به حسن روحانی گفت: «آقای روحانی، مردم شما را قبول ندارند، به چه زبونی بگن؟ ادامه حضور شما هم به ضرر کشور است و هم به ضرر خود شما. آقای روحانی شما و تمام حامیانتون، به نظرم دو جناح سیاسی کشور و دو رئیس قوه دیگه، همه شریکند در این وضع. باید رضایت مردم را جلب کنند، شاید بهترین راهش این باشه که دیگه ادامه ندید».

احمدی‌نژاد در فوریه 2018 نیز نامه‌ای علی خامنه‌ای، رهبر ایران نوشت و از او خواست رئیس‌جمهوری این کشور و رئیس قوه قضائیه را کنار بگذارد. او در آن زمان نوشت: « برگزاری فوری و آزاد انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی، البته بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی و آزاد گذاردن مردم برای انتخاب، یک ضرورت فوری است. »

موضوع درخواست کناره‌گیری روحانی اولین‌بار نیست که مطرح می‌شود. پیش از این رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده سبزوار و جغتای در مجلس ایران در اشاره به اوضاع نابسامان اقتصاد کشور، خطاب به روحانی گفت: « اگر بخاطر رکود بازار از مردم عذرخواهی نمی کنید، لااقل تیم اقتصادی تان را بازسازی کنید.سبحانی‎فر با اشاره به نوسانات نرخ ارز در روزهای اخیر، ادامه داد: والله هر کجای دنیا بود رئیس جمهور باید استعفا می داد؛ استعفا که نمی دهید؛ لااقل وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی را برکنار کنید!»

در ژانویه 2018 نیز سایت دانشگاه امام صادق، متن نامه‌ای با امضاء «جمعی از دانشجویان» منتشر کرد که در آن از حسن روحانی خواسته شده بود، استعفا کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم