.
.
.

وزیر دفاع ایران: پیشنهاد ترامپ برای مذاکره بدون پیش‌شرط جنگ روانی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران، پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای مذاکره بدون شرط با مقام‌های ایرانی را «جنگ روانی» توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تشنیم، حاتمی چهارشنبه 8 اوت در جمع کارکنای صنایع الکترواپتیک اصفهان، با اشاره به پیشنهاد ترامپ گفت: «واضح است که این بار جنگ تمام‌عیار دشمن با نظام اسلامی شکل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و روانی دارد و در واقع در همان استراتژی تعریف می‌شود».

اشاره حاتمی به از سرگیری تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه ایران است که از روز سه‌شنبه آغاز شد.

امیر حاتمی با اشاره به آن‌چه «بدعهدی و پیمان‌شکنی‌های آمریکا در توافقنامه بین المللی هسته‌ای (برجام)» نامید، گفت: «حاصل 12 سال مذاکره و گف‌وتگو و نهایتا توافق برجام که به تایید و تصویب سازمان ملل متحد نیز رسید، با بدعهدی تاریخی شیطان بزرگ مواجه شد که باید همگان از این رفتار غیرمتعهدانه آن‌ها درس گیرند و به عمق کینه و عداوت آمریکایی‌ها با ملت بزرگ ایران پی ببرند».

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که از ابتدا با توافق هسته‌ای (برجام) منعقد شده در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما مخالف بود، ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق اعلام کرد. برپایه این توافق، در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به حال تعلیق در آمد.

روز دوشنبه 30 ژوئیه ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسیده بود: «چگونه می‌توان تنش‌ها با ایران را کاهش داد و آیا آماده هستید با حسن روحانی رویس‌جمهوری ایران دیدار کنید؟» گفت: «با هر کس که باشد دیدار می‌کنم، من به دیدارها و مذکرات به ویژه هنگامی که خطر جنگ وجود داشته باشد ایمان داریم».

او ادامه داد: «البته که حاضرم با آن‌ها دیدار کنم، هروقت آن‌ها بخواهند، نمی‌دانم آن‌ها آماده هستند یا نه. هیچ پیش‌شرطی هم نداریم، هر وقت آن‌ها بخواهند، هم برای آن‌ها خوب است هم برای دنیا».

شامگاه دوشنبه 6 حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران درباره پیشنهاد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای مذاکرات بدون پیش شرط با ایران گفته بود: «ترامپ می‌خواهد در جنگ روانی مردم ایران را دچار تردید کند و در داخل آمریکا هم در به دنبال رای آوری در انتخابات کنگره است».