.
.
.

ویدیو.. درگیری نیروهای امنیتی با معترضان در خیابان شاپور اصفهان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌ها از ادامه تظاهرات اعتراض‌آمیز در خیابان شاپور اصفهان در روز چهارشنبه 1 اوت برای دومین روز پیاپی حکایت دارد که به درگیری میان معترضان و نیروها امنیتی انجامیده است.

تصاویری هم از این تظاهرات و درگیریی‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.


به گفته شاهدان عینی، نیروهای امنیتی با پرتاب گاز اشکاور و شلیک گلوله‌هایی از تفنگ‌های پینت بال، سعی در متفرق کردن معترضان کردند.

روز سه‌شنبه هم ویدیوهایی در شبکه‌‌های اجتماعی ایران منتشر شد که اعتصاب و تظاهرات در اصفهان را در اعتراض به بحران اقتصادی و مالی در ایران نشان می‌داد.

منتشر کنندگان این ویدیوها می‌گویند که این تظاهرات سه‌شنبه 31 ژوئیه در خیابان شاپور جدید اصفهان برگزار شد. در یکی از ویدیوهای منتشر شده، تظاهر کنندگان شعار «رضا شاه روحت شاد» سر می‌دهند. این شعار اشاره‌ای به شاه اسبق ایران و بنیانگذار سلسله پهلوی دارد که دوره او شاهد ساخن زیربناهای اقتصادی مهمی در ایران از جمله جاده کشی و راه‌آهن بود.

ماه گذشته در پی افزایش ناگهانی قیمت دلار، بازار تهران هم شاهد اعتصاب و اعتراض بازاریان بود.

با وجود کنترل قیمت دلار برای چند هفته، طی روزهای گذشته اما بار دیگر نرخ دلار در ایران سیری صعودی به خود گرفت و به 11900 تومان رسید. بدین ترتیب واحد رسمی پول ایران تنها در دو روز حدود 18 درصد از ارزش خود را از دست داد. البته در ساعت‌های بعد از ظهر بار دیگر قیمت دلار کاهش یافت و به حدود 10200 تومان رسید.

سقوط ارزش واحد پول ایران باعث تشدید تورم و کاهش قدرت خرید مردم شده است.

ماه‌های دسامبر و ژانویه گذشته، اکثر شهرهای ایران شاهد تظاهرات گسترده در اعتراض به وضعیت معیشیتی بود که به اعتراض‌های دی ماه شهرت یافت.