فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جمع‌آوری امضا برای طرح عدم کفایت و استیضاح حسن روحانی در مجلس ایران

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گزارش‌ها حاکی از آن است که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران در حال جمع‌آوری امضا برای طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح حسن روحانی رئیس‌جمهوری این کشور هستند.

  به گزارش سایت الف، حسینعلی حاجی دیلگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه، با باین این‌که این طرح در جلسه روز سه‌شنبه 31 ژوئیه تهیه شده، گفت: «نمایندگانی از فراکسیونه‌ای امید، مستقلین و ولایی این طرح را تهیه کرده و در حال جمع آوری امضاء برای آن هستند».

  وی با بیان این‌که طرح مذکور به امضای جمعی از نمایندگان رسیده، افزود: «این طرح 10 محور اصلی دارد».

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ایران، افزایش بی رویه قیمت‌ها را یکی از محورهای اصلی این استیضاح ذکر کرد و افزود: «عدم مدیریت بازار ارز، افزایش شدید قیمت سکه و طلا، گرانی افسارگسیخته کالاهای اساسی مردم، بی‌ثباتی اقتصادی و فساد در واردات کالاها، از محورهای این استیضاح است».

  پیش از این طرح استیضاح 4 تن از وزرای اقتصادی دولت روحانی در مجلس ایران کلید خورده بود.

  احد آزادیخواه نماینده ملایر و سخنگوی کمیسیون فرهنگی در مجلس گفته بود که این طرح شامل وزرای «اقتصادی و دارایی»، «صنعت، معدن و تجارت»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی» می‌شود.

  او افزود که طرح استیضاح این چهار وزیر توسط جمعی از نمایندگان اصلاحطلب و اصولگرای مجلس و پس از آن دنبال می شود که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در روزهای اخیر در تلاش برای ترمیم کابینه‌اش ناکام مانده است.

  روز دوشنبه قیمت هر دلار در بازار آزاد ایران، به مرز 11800 تومان رسید. این در حالی است که هنوز تحریم‌های آمریکا علیه ایران که قرار است در پی خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای (برجام) از سر گرفته شود، آغاز نشده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران