.
.
.

پارلمان ایران 4 وزیر از کابینه دولت روحانی را استیضاح می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال سقوط لحظه به لحظه ارزش پول ملی ایران در مقابل دلار، بالا رفتن شدید قیمت‌ها به ویژه کاهش شدید قدرت خرید مردم و افزایش اعتراض‌های مردمی به ویژه در میان فعالان بازار پارلمان ایران طرح استیضاح 4 تن از تیم اقتصادی دولت روحانی را کلید زده است.

«احد آزادیخواه» نماینده مردم ملایر و سخنگوی کمیسیون فرهنگی در پارلمان ایران از تهیه و تدوین طرح استیضاح 4 وزیر اقتصادی دولت شامل وزرای «اقتصادی و دارایی»، «صنعت، معدن و تجارت»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «راه و شهرسازی» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد آزادیخواه گفت طرح استیضاح 4 وزیر اقتصادی دولت توسط جمعی از نمایندگان اصلاحطلب و اصولگرای مجلس و پس از آن دنبال می شود که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در روزهای اخیر در تلاش برای ترمیم کابینه‌اش ناکام مانده است.

نماینده ملایر و سخنگوی کمیسیون فرهنگی پارلمان ایران در ادامه گفت:«مدتی پیش جمعی از نمایندگان طی نامهای خطاب به رئیس جمهوری از وی خواستند که در تیم اقتصادی دولت تغییراتی ایجاد کند اما در شرایط فعلی گویا روحانی یا توانایی تغییر تیم اقتصادی خود را ندارد و یا تمایلی به این کار نداشته که تاکنون فقط رئیس کل بانک مرکزی تغییر کرده است»

این نماینده ضمن تاکید بر پیگیری طرح استیضاح 4 وزیر اقتصادی دولت در جلسات آتی پارلمان برای سلب اعتماد از آنان گفت:«نمایندکان مجلس اجازه نخواهند داد سودجویان و فرصتطلبان بازار را متلاطم کرده و از آن سوء استفاده کنند».

وی با بیان اینکه امروز در «شرایط حساس فعلی» و در جریان مشکلات اقتصادی نیاز به وزرایی داریم که آماده «جنگ اقتصادی» باشند، تصریح کرد:«متاسفانه تیم اقتصادی دولت نه تنها آماده جنگ اقتصادی نیست بلکه ضعیف عمل میکنند و همین نارضایتی مردم را در پی دارد».

رسانههای ایران از روز گذشته سقوط لحظهای ارزش پول ملی ایران ریال را در مقابل دلار و دیگر ارزهای خارجی گزارش کردند.

روزنامه ابتکار در سرمقاله خود به نوشته «محمد صادق جنان صفت» اقتصاددان و سردبیر یکی از روزنامه‌های اقتصادی محلی ایران ضمن اشاره به ناآرامیهای اخیر بازار ارز در ایران از «احتمال استعفای دولت حسن روحانی» خبر داد. و در اینباره نوشت:«نرخ تبدیل دلار به پول ایران بی ترمز و بی مهار و با شتابی شگرف به سوی مرزهایی که باور آن در ذهن کمتر کارشناسی بود و بیش از اندازه حتی بدبینان پیش می‌رود. این رخداد بهت آور در برابر چشم‌های از حیرت گشاد شده اعضای دولت حسن روحانی و اعضای کابینه اتفاق افتاده است».

به گزارش بعضی از رسانه‌های ایرانی اعتصاب در بازار تهران و دیگر شهرهای ایران از بامداد دوشنبه 30 ژوئیه در اعتراض به اوضاع نابسامان و به شدت نگران کننده اقتصادی آغاز شده است.