.
.
.

رئیس قوه قضاییه ایران برخی دلالان بازار ارز و سکه را به اعدام تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هم‌زمان با تشدید بحران اقتصادی در ایران که با افزایش ناگهانی نرخ ارز، صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه این کشور دوشنبه 30 ژوئیه، برخی دلالان بازار ارز و سکه در ایران را که بنا به گفته او به التهابات این بازار دامن می‌زنند، «مفسد فی الارض» خوانده و به اعدام تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، (ایرنا) صادق آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی اتهام برخی از دلالان را که به گفته او به التهابات اخیر بازار ارز و سکه دامن می‌زنند را «افساد فی الارض» اعلام کرد و گفت: «مردم مطمئن باشند که دستگاه قضایی هیچگونه تسامحی با مفسدان اقتصادی و اخلالگران بازار مالی نخواهد داشت».

وی در ادامه گفت: «قوه قضاییه در اجرای این مجازات تردید نخواهد کرد و به سراغ کسانی که از این التهابات سوء استفاده می‌کنند خواهد رفت».

وی در ادامه گفت: «البته مقصود اصلی برخورد با کسانی است که پشت پرده این التهابات هستند و به عنوان مثال با کارت ملی افراد دیگر، اقدام به خرید ارز و سکه در سطح وسیع کرده اند».

لاریجانی بر ضرورت فراهم شدن زمینه از جمله ترمیم کابینه دولت برای کسب اعتماد مجدد مردم به نظام و سیاست‌های آن و بازگشت آنها به صحنه تاکید کرد.

از طرفی و در پی سقوط لحظه به لحظه ارزش پول ملی ایران در مقابل دلار، بالا رفتن شدید قیمت‌ها به ویژه کاهش شدید قدرت خرید مردم و افزایش نارضایتی‌ها، برخی نمایندگان پارلمان ایران طرح استیضاح 4 تن از تیم اقتصادی دولت روحانی را کلید زده است.

روز دوشنبه قیمت هر دلار در بازار آزاد ایران، به مرز 11800 تومان رسید. این در حالی است که هنوز تحریم‌های آمریکا علیه ایران که قرار است در پی خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای (برجام) از سر گرفته شود، آغاز نشده است.