.
.
.

عهد التمیمی، دختری که به صورت سرباز اسرائیلی سیلی زد، آزاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی سازمان زندان‌های اسرائیل روز یکشنبه 29 ژوئیه 2018 اعلام کرد کشورش عهد التمیمی، دختر جوان فلسطینی که در دسامبر 2017 دستگیر شده بود را پس از گذراندن 8 ماه زندان، آزاد کرد.

اساف لیبراتی، سخنگوی سازمان زندان‌های اسرائیل به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت عهد التمیمی که به همراه مادرش زندانی شده بود، به گذرگاهی بین اسرائیل و کرانه باختری انتقال داده شدند. خانواده التمیمی در این نقطه زندگی می‌کنند.

عهد التمیمی در 19 دسامبر 2017 پس از منتشر شدن ویدئوی که او و دخترعمویش نور التمیمی را نشان می‌دهد که به دو سرباز اسرائیل نزدیک شده و از آنها خواستند که منطقه را ترک کرده و سپس به این دو سرباز لگد و سیلی زدند، دستگیر شد.

یک دادگاه نظامی اسرائیل در زندان عوفر در رام الله در 21 مارس عهد التمیمی را به جرم اخلال در کار نظامیان و حمله به سربازان اسرائیلی به 8 ماه زندان محکوم کرد. وکلای این دختر فلسطینی توانستند با دادستان نظامی به توافقی برسند که به موجب آن عهد التمیمی 8 ماه در زندان بماند اما اتهام تحریک و دعوت به اقدام علیه نیروهای اسرائیلی از فهرست اتهامات او برداشته شده و تنها به اخلال در کار نظامیان و حمله به سرباز اسرائیلی اکتفا شود.

دادگاه عهد التمیمی که در 16 سالگی به یکی از نمادهای مقاومت فلسطینیان تبدیل شد، از سوی رسانه‌های مختلف جهان پوشش داده شد و محمود عباس، رئیس حکومت فلسطین او را ستود. عهد التمیمی جشن تولد 17 سالگی‌اش را در زندان برگزار کرد.