.
.
.

پمپئو: حقوق هر عضو حزب الله لبنان، دو تا سه برابر حقوق یک ایرانی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا نیز شامگاه یکشنبه 22 ژوئیه 2018 در سنخرانی خود در کتابخانه دونالد ریگان رئیس جمهوری پیشین آمریکا در «سمی ولی» با اشاره به هزینه‌هایی که رژیم جمهوری اسلامی در جنگ‌های منطقه‌ای مصرف می‌کند،گفت، حقوق هر عضو حزب الله لبنان، دو تا سه برابر حقوق یک ایرانی است.

وزیر خارجه آمریکا در اشاره به تحریم‌های کشورش علیه صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران، خطاب به مردم ایران گفت:« واشنگتن هیچ هراسی ندارد ‌که تحریم‌های شدیدی را علیه رژیم ایران اعمال کند».

وزیر خارجه آمریکا در ادامه وجود رژیم ایران را همچون «کابوسی» دانست که بر روی مردم ایران سایه افکنده است.

پمپئو در سخنرانی خود خطاب به ایرانیان مقیم ایالت کالیفورنیا گفت:«ثروت‌های هنگفتی که رهبران ایران چپاول کرده‌اند و فسادی که در آن غوطه‌ور هستند نشان از این دارد که کشور ایران نه به وسیله یک حکومت بلکه توسط یک گروه مافیایی اداره می شود».

پمپئو حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه این کشور را دو همچون نقاب فریبنده‌ای توصیف کرد که رژیم آخوندی فریبکار از آنها برای گول زدن جهان استفاده می‌کند.

حمایت آمریکا از فریادهای مردم ایران

مایک پمپئو بر حمایت خود از تظاهرکنندگان معترض در ایران تاکید کرد و گفت:« این موضوع به ایرانی‌ها بر می‌گردد که چگونه سرنوشت خود را که برای مدتی طولانی مورد بی اعتنایی قرار گرفته است، رقم بزنند»

پیمپئو، در جمع ایرانیان ساکن کالیفرنیا به شکلی کم‌سابقه به حکومت ایران حمله کرد و آن را "مافیایی" خواند. او همچنین روحانیون عالی‌رتبه‌ای از جمله رهبر ایران را به ثروت اندوزی متهم کرد و از "چهل سال دزدی از مردم ایران، اقدامات تروریستی در منطقه و سرکوب بی‌رحمانه در داخل" انتقاد کرد.

پمپئو دیشب همچنین گفته بود: «رهبران حکومت - به خصوص آنهایی که در راس سپاه پاسداران و نیروی قدس آن قرار دارند مانند قاسم سلیمانی - باید پیامدهای دردناک اقدامات خود را بچشند. ما از همه کشورهایی که از رفتار ویرانگر جمهوری اسلامی خسته و بیزار هستند می‌خواهیم که به کارزار فشار ما به ایران بپیوندند».

پمپئو در بخش دیگری از سخنان خود افزود:« ایالات متحده آمریکا امیدوار است کلیه کشورهای جهان تا روز 4 نوامبر سال جاری واردات نفت خام خود از ایران را «تا جایی که ممکن است به صفر برسانند» و هشدار داد در صورتی که کشورها به این موضوع پایبند نباشند خود را در معرض تحریم‌های شدید ایالات متحده آمریکا قرار خواهند داد.

وی همچنین در ادامه تاکید کرد ایالات متحده آمریکا برای مردم ایران در داخل و ایرانیان مقیم خارج در سرتاسر جهان یک شبکه تلویزیونی و کانالی رادیویی به زبان فارسی با برنامه پخش 24 ساعته و علاوه بر آن ابزارهایی دیجیتال و نرم‌افزارهایی برای ارتباط دسته جمعی بین آنها و به منظور دسترسی به مردم ایران و ارتباط آنها با خارج راه اندازی خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا دیشب در جمع ایرانیان ساکن کالیفرنیا به شکلی کم‌سابقه به حکومت ایران حمله کرد و آن را "مافیایی" خواند. او همچنین روحانیون عالی‌رتبه‌ای از جمله رهبر ایران را به ثروت اندوزی متهم کرد و از "چهل سال دزدی از مردم ایران، اقدامات تروریستی در منطقه و سرکوب بی‌رحمانه در داخل" انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران امروز به این اظهارات با لحنی تند پاسخ داد و آن را "مصداق بارز دخالت" و "ناقض تعهدات بین‌المللی آمریکا" خواند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران همچنین گفت: "اقلیت جنگ طلب فعلی آمریکا به هیج یک از اصول و هنجارهای اخلاقی، انسانی و حقوقی و بین‌المللی پایبند نیستند و حرف‌ها و رفتارهایشان فاقد هرگونه اصالت است."

پمپئو افزود:«رهبران حکومت - به خصوص آنهایی که در راس سپاه پاسداران و نیروی قدس آن قرار دارند مانند قاسم سلیمانی - باید پیامدهای دردناک اقدامات خود را بچشند. ما از همه کشورهایی که از رفتار ویرانگر جمهوری اسلامی خسته و بیزار هستند می‌خواهیم که به کارزار فشار ما به ایران بپیوندند».

از سوی دیگر قاسمی امروز آمریکا را به «تزویر، فریبکاری و تناقض» متهم کرد و گفت مردم ایران کودتای 28 مرداد،«حمایت بی‌دریغ از تروریست‌های جنایتکار و گروه‌های تجزیه طلب وابسته»، حمایت از صدام و سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب‌های «خلیج فارس» را هرگز فراموش نخواهند کرد.

بازداشت‌ها در ایران

وزیر خارجه آمریکا در توییت دیگری ضمن اشاره به شمار بازداشت ها در ایران نوشت: «مردم ایران استحقاق دارند به حقوق انسانی آن ها احترام گذاشته شود. 5 هزار ایرانی از زمان اعتراضات ماه ژانویه دستگیر شده اند. 30 زن بخاطر حجاب زندانی شده اند. صدها درویش، ده ها فعال محیط زیست، 400 اهوازی، 30 کشاورز اصفهانی، همه توسط رژیمی جنایتکار زندانی شده اند.»