.
.
.

«دولت روحانی شاهد تغییر خواهد بود»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران، از تغییراتی قریب الوقوع در دولت خبر داد که به گفته او، روحانی در حال بررسی آن است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، واعظی چهارشنبه 18 ژوئیه پس از جلسه هیئت دولت در جع خبرنگاران، با اشاره به شرایط جدید ایجاد شده پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای (برجام) گفت: «از این رو اعضای کابینه باید با توجه به شرایط جدید، امور را تنظیم کنند. رئیس‌جمهور برخی از اعضای کابینه را که در شرایط عادی انتخاب کردند و برهمین اساس الان در شرایط ویژه هستیم که دکتر روحانی بررسی می‌کنند تا برخی از تغییرات انجام شود».

واعظی تصریح کرد: «تغییراتی در تیم اقتصادی نیز خواهیم داشت».

رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران ادامه داد که این تغییرات را روحانی اعلام خواهد کرد.

ایران به ویژه پس از اعلام خروج آمریکا از توافق هسته‌ای (برجام)، با مشکلات اقتصادی روبرو است تا جایی که این کشور شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز علیه وضعیت بد معیشتی و اقتصادی است. این تظاهرات که گاه همچون ماه دسامبر و ژانویه گذشته سراسری می‌شود، علاوه بر اعتراض‌هایی است که کارکنان واحدهای صنفی برگزار می‌کنند.

ماه گذشته ن خ ارز در ایران به شدت صعود کرد تا جایی که قیمت هر دلار به مرز 9 هزار تومان رسید. اگر چه اکنون قیمت دلار از 8 هزار تومان کمتر است اما همچنان بازار ارز در ایران شاهد نوسان است.

تعداد زیادی از نمایندگان مجلس و کارشناسان، کابینه روحانی را ناکار آمد می‌دانند و برخی از چهره‌های دولت را از عوامل تاثیر گذار در بحران اقتصادی معرفی می‌کنند.