.
.
.

پیکر عباس امیرانتظام در بهشت زهرا به خاک سپرده شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران بامداد جمعه از مراسم یابود و خاکسپاری عباس امیرانتظام با حضور چهره‌های سیاسی خبر دادند.

طبق این گزارش‌ها مراسم یادبود عباس امیر انتظام معاون و سخنگوی دولت موقت «مهدی بازرگان» در دهه پنجاه و سال‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، صبح روز جمعه در منزل وی برگزار شد.

پیش از این اعلام شده بود که قرار است ساعت 9 مراسم تشییع پیکر برگزار شود اما برخی منابع خبری می‌گویند به دلیل ممانعت نیروهای وزارت اطلاعات ایران، مراسم برگزار نشد و شخصیت‌های سیاسی با حضور در منزل وی طی سخنانی یاد و خاطره این شخصیت سیاسی را گرامی داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد توسلی، مصطفی تاجزاده، مجید فراهانی،علیزاده طباطبایی، حجت نظری، الهه کولایی، عمادالدین باقی و برخی چهره‌های سیاسی از حاضران در این مراسم بودند.

محمد توسلی در این مراسم گفت که امیر انتظام نماد مظلومیت در تاریخ معاصر است.

در برخی تصاویر که از رسانه‌ها منتشر شده عکس حجت الاسلام محمد منتظری فرزند آیت الله منتظری دیده می شود که در کنار پیکر امیر انتظام در بهشت زهرا ایستاده است.

برخی سایت‌ای متعلق به مخالفان مانند سایت ایران پرس نیوز از ممانعت نیروهای وزارت اطلاعات از تشییع جنازه این شخصیت سیاسی خبر دادند.

طبق گزارش‎ها مردم در بهشت زهرا شعار :«عزا عزاست امروز روز عزاست امروز امیرانتظام مظلوم پیش خداست امروز» و «عزا عزا ست امروز مصدق قهرمان صاحب عزاست امروز» را در بهشت زهرا سر دادند.

این فعال سیاسی که روز پنجشنبه 12 ژوئیه به دلیل کهولت سن وهمچنین بیماری های مزمن ریوی و کلیوی دار فانی را وداع گفت، امروز در ردیف 20 قطعه هفت بهشت زهرا به خاک سپرده شد.