.
.
.

درگیری نیروی انتظامی با مردم بر سر آب در کازرون یک کشته بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کازرون روز پنجشنبه 12 ژوئیه از کشته شدن یک نفر طی درگیری میان نیروهای انتظامی و روستائیان این منطقه خبر داد.

فرماندهی انتظامی استان فارس گزارش داد مأموران انتتظامی شهرستان کازرون که در راستای اجرای حکم قضایی مبنی بر جمع آوری پمپ های غیرمجاز آب از رودخانه شاپور، به یکی از روستاهای مربوطه در حوزه پاسگاه انتظامی 'کمارج' اعزام شده بودند، با اعتراض شدید روستائیان منطقه مواجه شدند.

در پی اصرار نیروی انتظامی بر جمع آوری پمپ‌های آب از روی رودخانه و مقاومت مردم در برابر آنها درگیری شدیدی بین دو طرف به وقوع پیوسته که در پی آن نیروهای انتظامی اقدام به تیراندازی برای متفرق کردن مردم کرده که در نتیجه این تیراندازی‌ها یک نفر از معترضین کشته شد.

سرهنگ محمد عبادی نژاد فرمانده نیروی انتظامی کازرون تاکید کرد چندتن از ماموران نیروی انتظامی نیز در این درگیری مجروح شده اند.

وی در ادامه توضیح داد:«مردم و بهره برداران محلی سال‌ها از رودخانه شاپور برای تامین آب باغ‌ها و کشت های موسمی با استفاده از موتور پمپ های ثابت و سیار آب برداشت می کردند، اینک که آب رودخانه به شدت کاهش یافته است، مجریان قانون قصد جمع آوری موتور پمپ ها را داشتند و در این میان، برخی بهره برداران زمین های کشاورزی قصد جلوگیری از اجرای این حکم را داشتند که در نهایت به درگیری منجر شد».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رودخانه شاپور بخشی از آب مورد نیاز شهرستان دشتستان استان بوشهر را تامین می کند، و جمع آوری موتور پمپ ها برای آن است که اندک آبی که در رودخانه جریان دارد بتواند تابستان امسال آب مورد نیاز این شهرستان را تامین کند.

گفتنی است که با وضعیت خشکسالی کنونی و نیز عدم مدیریت صحیح منابع آبی بحران کمبود آب در ایران روز به روز شدیدتر شده و به بروز چالش‌های امنیتی، اقتصادی و اجتماعی در کشور شده است.