فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. افزایش شمار قربانیان سانحه برخورد اتوبوس با تانکر سوخت در سنندج

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در حالی که خبرها از افزایش شمار کشته شدگان سانحه برخورد تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری در سنندج حکایت دارد، حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران و معاون اولش اسحاق جهانگیری، چهارشنبه 11 ژوئیه دستور بررسی دقیق علت وقوع این سانحه مرگبار را صادر کردند.

  به گزارش رسانه‌های ایران، در دستوری که روحانی صادر کرد آمده است: «هم‌اکنون لازم است مسئولان استانی به ویژه استاندار محترم به عنوان نماینده دولت، نسبت به بررسی دقیق علت وقوع این حادثه اقدام کرده و تلاش و اهتمام ویژه‌ای برای رسیدگی به خانواده‌های داغدیده و تسکین آلام آنان داشته باشند».

  نخستین ساعات بامداد چهارشنبه، مقابل ترمینال سنندج، یک تانکر حامب سوخت با یک اتوبوس مسافربری تصادف کرد که آتش سوزی ناشی از آن، به مرگ دستکم 13 تن انجامید.

  به گزارش رسانه‌ها، به احتمال زیادی حریق ناشی از این برخورد باعث شد تا مسافران نتوانند از اتوبوس خارج شوند. قربانیان حادثه در آتش سوختند.

  سرهنگ رمضان نادری، فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی سنندج، در این زمینه به خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) گفت: «تانکر سوخت از بلوار دکتر حسینی سنندج در حرکت بوده که با اتوبوسی که از ترمینال خارج شده است، برخورد می‌کند».

  یک مقام بیمارستانی که نخواست نامش فاش شود، در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما تعداد کشته‌ها را 16 تن اعلام کرد.

  اما صالح زندی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهر سنندج، با اشاره به این که 18 هزار لیتر مواد سوختی در این حادثه سوخت، گفت: «13 جسد تحویل نیرو های اورژانس داده شد که 12 نفر آن مربوط به اتوبوس و یک نفر آن مربوط به نفت کش است».

  وی اضافه کرده است: «در این حادثه دو دستگاه خودروی وانت پیکان و خودروی که قابل شناسایی نبود قربانی حادثه شدند».

  از سویی خبرگزاری ایسنا گزارش داد آمار غیر رسمی حاکی است که در تصادف یک تانکر حامل قیر در شهر سنندج با یک اتوبوس مسافربری دست کم 20 نفر کشته شده‌اند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران