.
.
.

کشته شدن شماری ایرانی در بمباران فرودگاه نظامی T-4 در حمص

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه یکشنبه 8 ژوئیه از کشته شدن شماری ایرانی در حمله هوایی به فرودگاه نظامی T-4 واقع در استان حمص سوریه خبر داد.

در همین ارتباط، رسانه‌های رسمی سوریه، اسرائیل را به این حمله متهم کرده و گزارش دادند که پدافند هوایی سوریه، حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه را دفع کردند.

بنا به گزارش رسانه‌های دولتی سوریه، پدافند هوایی سوریه، موفق به اصابت یکی از جنگنده‌های مهاجم و انهدام چند موشک شد. بنا بر این گزارش‌ها، تنها تلفاتی مادی به فرودگاه تحمیل شد.

از سویی سخنگوی نظامی اسرائیل، از اظهار نظر درباره حمله به فرودگاه T-4 خودداری کرد.

در همین حال دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که حمله موشکی، نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان حاضر در محوطه فرودگاه را هدف قرار داد.

یک افسر در ارتش دولتی مستقر در صحرای جنوبی سوریه هم در این باره گفت: «سامانه‌های دفاع هوایی، تعدادی موشک شلیک شده از جنوب منطقه التنف به سمت فرودگاه حمص شلیک شده بود را منهدم کردند».

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه در این باره گفت: «حمله‌ای موشکی فرودگاه T-4 و محوطه آن در نزدیکی شهر تدمر (پالمیرا) در استان حوص را هدف قرار داد».

این فرودگاه پیشتر هم چند بار در معرض حمله قرار گرفته بود که هر باره، دولت سوریه اسرائیل را عامل آن دانست.

رامی عبدالرحمن افزود: «این حمله شماری از جنگجویان ایرانی را در محوطه فرودگاه هدف قرار داد».

علاوه بر نیروهای ارتش نظام سوریه، جنگجویان ایرانی و شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان هم در فرودگاه T-4 حضور دارند.

نهم آوریل گذشته، یکی از دفعاتی بود که فرودگاه T-4 در معرض حمله موشکی قرار گرفت که در نتیجه آن 14 نظامی از جمله 7 ایرانی کشته شدند. مسکو، تهران و دمشق، اسرائیل را عامل این حمله دانستند.

اسرائیل تا کنون بارها تاکید کرده که اجازه توسعه حضور نظامی ایران را در سوریه نخواهد داد.