فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دستگیری مردی با 2 تن سکه در تهران

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  پلیس تهران روز سه‌شنبه چهارم ژوئیه از دستگیری مردی با 2 تن سکه در تهران خبر داد. این مرد در رسانه‌های ایران به سلطان سکه معروف شده است.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در ای گفت:« فردی معروف به سلطان سکه که سال 96 حدود 2 تن سکه را از سطح بازار جمع کرده بود، دو شب پیش در عملیات پلیس دستگیر شد».

  وی با بیان اینکه این فرد 58 سال سن دارد، بدون اینکه نامش را ذکر کند، گفت: «این فرد به نوچه‌های خود دستور داده بود در بازار تهران به راه افتاده و بدون توجه به قیمت روز سکه، تمام سکه‌های موجود را بخرند تا در روزهای آینده خودش تعیین کننده نرخ سکه باشد».

  رحیمی افزود: «این فرد پیش از این هم به عنوان دلال سکه دستگیر شده بود و پسرش نیز با قید ضمانت آزاد است. این فرد طی مدت10 ماه فعالیت خود، بر اساس 500 سند و مدرکی که در خصوص وی به دست آمده در بحث دلالی سکه نقش اصلی را به عهده داشت و در این مدت حدود 2 تن سکه را جمع‌آوری کرده بود».

  طی هفته‌های گذشته، بازار ارز و طلای ایران، به دلیل نزدیک شدن بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه تهران، به شدت متلاطم بود تا جایی که دلار در برخی مناطق، بیش از نه هزار تومان خرید و فروش شد.

  قیمت سکه نیز در بازار تهران به بیش از سه میلیون تومان رسیده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران