.
.
.

نماینده آبادان در مجلس: در باره بحران آب به مسئولین گفتم اما اقدام عملی نکردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

غلامرضا شرفی نماینده مردم آبادان در مجلس ایران گفته است که سال گذشته به دلیل وخامت اوضاع آب در آبادان و خرمشهر به وزارت اطلاعات نامه نوشته و از تغییر اوضاع منطقه از اجتماعی به امنیتی خبر داده است.

نماینده مردم آبادان گفت به رئیس جمهوری، معاون اول رییس جمهوری، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر نیرو و وزیر جهاد کشاورزی در این باره نامه نوشته شده است؛ اما هیچ اقدام عملی صورت نگرفت و پروژه ها به بهانه های واهی مسکوت ماند.

به گزارش خبرگزاری «خانه ملت» شرفی گفت:«به رئیس مجلس نامه ای نوشته‌ایم و خواستار برگزاری جلسه ای فوری با حضور وزرای نیرو و جهاد کشاورزی شده ایم. همچنین کمیته ای برای نظارت میدانی بر حوادث اخیر باید تشکیل شود».

شرفی با اشاره به افتتاح خط لوله انتقال آب «غدیر» که قرار است 4 روز دیگر انجام شود، اظهار داشت که اضافه شدن حجم 30 هزار مترمکعب به آب مصرفی غدیر به هیچ وجه جوابگوی آب مصرفی آبادان و شهرستان های تابعه نیست.

این نماینده مجلس هشدار داد که اگر نخل های به ثمر نشسته با آب شور آبیاری شود خرمای بالای درخت پوک شده و برای استفاده احشام هم قابلیت استفاده ندارد.

در پی شور شدن آب مصرفی در شهرهای آبادان و خرمشهر، اهالی این شهرها از دو هفته گذشته اقدام به اعتراضات خیابانی کردند. در روز شنبه این اعتراضات به خشونت کشیده شد. بنابر اعلام معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ایران روز شنبه یک نفر از مردم خرمشهر و 10 نیروی انتظامی در جریان اعتراضات زخمی شدند.