.
.
.

یک فرمانده سپاه اسرائیل را به «ابردزدی» از ایران متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران روز دوشنبه طی سخنانی گفت، اسرائیل و برخی دیگر از کشورها با کارهایی «برف و ابردزدی» انجام می‌دهند.

وی گفت:«با مطالعاتی که انجام شده به این موضوع رسیدیم که 4 سال اطراف منطقه ما خشک ولی کشورهای دیگر بارانی است».

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران گفت:«کشورهای غربی و آمریکا زرادخانه‌های تهدیدات زیستی دارند و در حال مطالعه این موارد هستند که در بین کشورهای جهان جنگ زیستی راه‌اندازی کنند که یک جنگ بسیار ارزان و پرتلفات برای کشورهای دیگر محسوب می‌شود».

به گزارش تسنیم، جلالی که در سومین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل در بخش کشاورزی در سالن همایش موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در کرج سخنرانی می کرد، یکی از موضوعاتی که بر عهده پدافند غیرعامل قرار دارد گفت:«شناسایی ضعف‌ها در زیرساخت‌های کشور است و پدافند غیر عامل سه عنصر اساسی تهدیدات را شناسایی می‌کند».

وی افزود: کشورهای غربی و آمریکا زرادخانه‌های تهدیدات زیستی دارند و در حال مطالعه این موارد هستند که در بین کشورهای جهان جنگ زیستی راه‌اندازی کنند که یک جنگ بسیار ارزان و پر تلفات برای کشورهای دیگر محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: «تهدیدهای زیستی باید در کشور شناخته شود و برای شناسایی باید امکانات و تجهیزات جهت روشن کردن تهدیدهای زیستی در ایران ایجاد شود و دو مورد از حملات زیستی می‌توان به حمله چند سال قبل به باغات زیتون رودبار و حمله زیستی به مرغ‌داری‌های البرز اشاره کرد که شناسایی دقیقی برای علت این تلفات نیز انجام نگرفت».

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران با بیان اینکه تهدیدهای انسان‌ساز حوزه پدافند غیرعامل باید پایش و رصد جدی شود، عنوان کرد: «بخشی از تهدیدهای انسان‌ساز تهدیدهای مطالعات و دکترین‌های خطرناک علیه کشور است که در ادامه با ابزارهای تکنولوژی که در اختیار افراد غیر قرار گیرد سبب تهدیدهای جدید خواهد شد».