.
.
.

ویدیو.. اعتراض به حجاب اجباری: زنی روسری از سر برداشته و پرچم‌های سفید توزیع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حرکت‌های زنان ایرانی در اعتراض به حجاب اجباری همچنان ادامه دارد و در این میان معترضان به روش‌های متنوعی برای نشان دادن اعتراض‌ خود روی می‌آورند.

چهارشنبه 27 ژوئن ویدیویی از این نوع اعتراض‌ها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در این ویدیو، زنی در خیابانی در تهران پایتخت ایران، روسری از سر برداشته و در میان سرنشینان خودروها، پرچم سفید توزیع می‌کند.

حرکت‌های اعتراض به حجاب اجباری از چندی پیش جدی شد به ویژه پس از این‌که مسیح علینژاد کنشگر ایرانی ساکن بریتانیا، در فضای مجازی، اقدام به سازماندهی این حرکت‌ها کرد. کمپین «آزادی‌های یواشکی» که در آن زنان و دختران با برداشتن حجاب در خیابان و به تصویر کشیدن این حرکت خود، اعتراض خود را نشان می‌دهند، موج بزرگی ایجاد کرد.

یکی از آخرین حرکت‌ها پدیده «دختران انقلاب» بود. این حرکت را دختری در خیابان انقلاب تهران آغاز کرد. او با رفتن بر روی سکویی، روسری از سر برداشته و آن را در دست گرفت. این حرکت به مرود تکثیر شد و به مناطق دیگری از ایران رسید و ویدوهای این اقدام‌ها هم در فضای مجازی به سرعت منتشر شد. اکثر این زنان و دختران بازداشت و متحمل محکومیت‌های قضایی شدند.