.
.
.

روحانی: استعفا نمی‌دهم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز چهارشنبه 27 ژوئن 2018 با اشاره به اوضاع نابسامان کشور گفت که اگر کسی فکر می‌کند دولت می‌ترسد، استعفا می‌کند و کنار می‌رود، اشتباه می‌کند.

حسن روحانی در نشست هم‌اندیشی مدیران ارشد دولت گفت: «ما همه کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهدمان وفا می‌کنیم. ما به مردم وعده دادیم... ما امانت‌دار مردمیم و تا پای جان، تا پای آبرو و تا پای حیثیت با افتخار می‌ایستیم. هیچ ترسی نداریم، هیچ هراسی نداریم.»

او افزود: «ما در خط مقدم و مرز اقتصاد، آبرو و عزت ایران ایستاده‌ایم، جانمان را فدا می‌کنیم و آبروی‌مان را با افتخار می‌دهیم اما اگر کسی فکر می‌کند که دولت استعفا می‌دهد، کنار می‌کشد یا می‌رود اشتباه فکر می‌کند.»

روحانی ادامه داد: «یکی از راه هایی که در برابر ماست، تسلیم در مقابل آمریکاست. هیچ عاقل و وطن پرستی تسلیم در برابر ظلم و توهین را انتخاب نخواهد کرد. اگر در برابر توهین و خلاف دیگری سر فرود بیاوریم به معنای پایان عزت تاریخی ملت بزرگ ایران خواهد بود. فکر نمی کنم یک نفر از 81 میلیون نفر هم باشد که در برابر یک دروغگو و توهین کننده سر فرود آوریم و تسلیم شویم.»

رئیس جمهور راه دوم را ایستادگی در برابر آمریکا به همراه ادامه دعواها و اختلافات داخلی برشمرد و گفت: «می‌توانیم روبروی هم بایستیم و دعوا کنیم و عده ای مطالبات مردم را بالا ببرند. می توان هم گفت شرایط بسیار عالی است و مشکلی وجود ندارد. نتیجه این دو نگاه این است که مقاومت ما با بالاترین هزینه برای مردم ایران و بالاخص برای فقرا و اقشار کم درآمد خواهد داشت. در تاریخ باید به ملت و وجدانمان جواب پس دهیم. این راه به معنای ایستادگی در برابر آمریکا با بالاترین هزینه است که شکاف میان ملت را بیشتر خواهد کرد.»

وی گفت: «راه سوم این است که دربرابر آمریکا تسلیم نمی شویم و عزت تاریخی مان را حفظ می کنیم و آمریکا را در مبارزه با اراده‌ها به زانو در خواهیم آورد. ملت ایران مثل همیشه تاریخ سربلند خواهد بود و زورگویان و قلدرمابان خواهند فهمید که راه غلطی را انتخاب کردند. در این راه با کمترین هزینه مقاومت و ایستادگی خواهیم کرد.»

پیش از این سرلشکر صفوی فرمانده پیشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مشاور نظامی رهبر ایران گفته بود: «گاهی به نظر می‌رسد اگر دولت نباشد، کشور بهتر اداره می‌شود.»