.
.
.

تعدادی کشته در درگیری میان جیش العدل و سپاه پاسداران در میرجاوه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گزارش‌ها حکایت از وقوع درگیری میان نیروهای گروه جیش العدل و سپاه پاسداران ایران در منطقه مرزی میرجاوه دارد که طی آن شماری کشته شدند.

جیش العدل در بیانیه‌ای که منتشر کرده می‌گوید در این درگیری که شامگاه دوشنبه 25 ژوئن روی داد، دستکم 11 تن از نیروهای سپاه پاسداران اییران کشته شدند، اما هیچ یک از نیروهای این گروه شبه‌نظامی آسیبی ندید.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به نهادهای امنیتی ایران گزارش داده است که قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران دراستان سیستان و بلوچستان، اعلام کرد که یک گروه به گفته این نهاد، «تروریستی» ،شامگاه دوشنبه، قصد به ورود به خاک ایران را از منطقه تهلاب در میرجاوه داشت.

بنا بر این گزارش، نیروهای سپاه پاسداران در درگیری با این گروه «سه نفر» را کشته و تعدادی را زخمی کرده‌اند و اعضای باقیمانده از گروه مهاجمان، به خاک پاکستان بازگشته‌اند.

به گفته سپاه پاسداران، دراین درگیری یک پاسدار و دو تن از نیروهای بسیج نیز کشته شده‌اند.

این گزارش به هویت این گروه مسلح اشاره‌ای نکرده‌است.

اما سازمان جیش العدل در بیانیه خود نوشته است در عملیاتی که ساعت 10 شب دوشنبه انجام داد، نیروهای «گردان شهید مولوی نعمت الله توحیدی» موفق شدند خسارت‌های سنگینی به نیروهای نظامی ایرانی در منطقه «تلخ آپ» شهرستان میرجاوه وارد کنند.

بنا بر بیانیه جیش العدل، دو گروه از نیروهای سپاه پاسداران که یک گروه پیاده و یک گروه سوار خودروهای نظامی بودند، گرفتار کمین نیروهای جیش العدل می‌شوند که در درگیری‌های پیش آمده، دستکم 11 تن از نیروهای سپاه پاسداران کشته می‌شوند.

جیش العدل در بیانیه خود تاکید می‌کند که به هیچ‌یک از نیروهایش در درگیری‌های پیش آمده، آسیبی نرسید.