.
.
.

فراخوان علی کریمی: مردم ایران، کالای گران نخرید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی ایران و بهترین بازیکن فوتبال پیشین آسیا با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش از مردم ایران خواست با یکدیگر متحد شده و در اعتراض به روند گرانی‌ها در این کشور، کالای گران نخرند.

علی کریمی که صفحه اینستاگرامش بیش از 3 میلیون و 300 هزار نفر دنبال‌کننده دارد، بارها مطالبی با مضامین اجتماعی و سیاسی منتشر کرده و به انتقاد از روند حاکم بر ایران و سیاست‌های رژیم این کشور پرداخته است.

او در آخرین پست اینستاگرامی‌اش نوشت: «لطفا همتون این پست بزارید توی پیجتون... بیایید تا 1 ماه چیزی از بازار نخریم نه طلا نه ماشین نه هر چیزی که گرون شده.. بیایید واسه یه بار همه با هم اتحاد پیدا کنیم و چیزی نخریم مثل بقیه کشورا که چیزی گرون میشه نمیخرن تا مجبور بشن جنسا رو ارزون کنن.. ایرانی هستی این پست رو بزار.. همتون حمایت کنید تا دست دلال و دزدا ببره از این مملکت..»

تعداد کسانی که صفحه علی کریمی را در اینستاگرام دنبال می‌کنند، از تعداد فالورهای صفحات همه مقامات ایران، از جمله رهبر و رئیس‌جمهوری این کشور نیز بیشتر است. صفحه رهبر ایران 2 میلیون و صفحه رئیس‌جمهوری این کشور 2 میلیون و 100 هزار فالور دارد.

در روزها و ماه‌های گذشته قیمت کالاهای مختلف در ایران چندین برابر شد. علیرغم اعلام نرخ رسمی 4200 تومان برای دلار از سوی دولت، قیمت دلار در روزهای گذشته از مرز 7 هزار تومان گذشت. براساس گزارش‌ها قیمت هر سکه بهار آزادی نیز به بالاتر از 2 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

در ماه دسامبر 2017 نیز در اعتراض به گرانی کالاها در ایران، اعتراضاتی از شهر مشهد آغاز شد و به بیش از 100 شهر دیگر در ایران سرایت کرد. دامنه این اعتراضات که در ابتدا به شعارهایی علیه گرانی و فقر آغاز شده بود، به دخالت‌های ایران در کشورهای عربی منطقه، فضای امنیتی حاکم بر کشور، فساد، ظلم، نبود آزادی‌های اجتماعی، حقوق اقلیت‌ها و زنان نیز کشیده شد و معترضان با دیکتاتور و قاتل نامیدن رهبر ایران، خواستار کنار رفتن علی خامنه‌ای از قدرت شدند.