.
.
.

تجاوز گروهی به 41 دختر در ایرانشهر

دادستان زاهدان تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مولوی ملا محمد طیب ملازهی، امام جمعه اهل سنت ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان روز جمعه 15 ژوئن 2018 در خطبه‌های نماز عید فطر از تجاوز گروهی به 41 دختر در این شهر خبر داد.

یک کانال تلگرامی محلی که اخبار اهل سنت در سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد، ویدئویی از سخنان مولوی ملا محمد طیب ملازهی منتشر کرد که در این ویدئو خبر از تجاوز گروهی اعضای یک باند به 41 دختر داده می‌شود.

او گفت که بخشی از این تجاوزها در ماه رمضان رخ داده و از مسئولان قضایی درخواست کرد تمام اعضای این باند دستگیر و با آنها برخورد شود. هویت اعضای این باند تا کنون مشخص نشده ولی امام جامعه ایرانشهر درباره آنها گفت: «این اوباش از همین بچه‌های من و شما بوده‌اند که اگر اسمشان را بگویم٬ عده‌ای سرشان پایین خواهد افتاد.»

مولوی ملا محمد طیب ملازهی خبر از شناسایی و دستگیری یکی از اعضای این باند داد و گفت که فرماندار در جریان امور قرار دارد. او خطاب به مسئولان قضایی ایرانشهر گفت: «اونهایی که قضاوت دستشونه، شما را به خدا، به هر چه شما می‌پرستید،شما به هر چه که که معتقدید، به خدا به قرآن به قیامت. اینها را اگر شما به سزایشان نرسانید، فردای قیامت این مردم یقه شما را می‌گیرند.»

نبی بخش داوودی، فرماندار ایرانشهر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «به‌ دنبال قضیه زشت و شنیع اخیر در سطح شهر، مجموعه شورای تأمین شهرستان با حساسیت کامل در کمتر از چند ساعت عامل اصلی قضیه را دستگیر و بررسی‌های لازم برای شناسایی و تعقیب دیگر همدستان به جد در دستور کار قرار گرفت. بزودی با اتمام رسیدگی‌های قانونی اشد مجازات برای متعرضان به عنف و نوامیس مردم را شاهد خواهیم بود.»

دادستان زاهدان تجاوز به 41 دختر در ایرانشهر را تکذیب کرد

حجت الاسلام علی موحدی راد تجاوز به 41 دختر و زن در شهرستان ایرانشهر تا این لحظه تکذیب می شود زیرا تنها سه نفر شاکی خصوصی تاکنون برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده اند.

دادستانی قبل از اینکه این موضوع در نمازجمعه اهل سنت مطرح شود ورود کرده و بر اساس شکایتی که از قبل مطرح شده دستور شناسایی و دستگیری متهمان صادر و یک متهم پنجشنبه دستگیر شد.

این اولین مورد از نوع خود نیست و در ماه‌های گذشته بارها تجاوز گروهی در ایران رخ داده و برخی از این موارد در رسانه‌های داخل و خارج از این کشور نیز گزارش شده‌اند.

در 3 ژوئن 2018 ضا جعفری، رییس سازمان مددرسان اجتماعی ایران اعلام کرد سه مرد ایرانی به یک دختر خردسال افغان تجاوز جنسی کردند. در 2 اکتبر 2017 نیز یک زن 35 ساله ایرانی در روز تولدش از سوی 4 نفر مورد تجاوز گروهی قرار گرفت. در اثر شوک ناشی از این حادثه همسر این زن دست به خودکشی زد.