.
.
.

نماینده مجلس ایران خواستار برکناری مسئول انتشار خبر تجاوز گروهی به دختربچه افغان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انتشار نامه محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ایران که در آن خواستار برکناری مسئول انتشار خبر تجاوز گروهی به دختر بچه افغان شده بود، جنجال آفرین شد.

به گزارش رسانه‌های ایران، چهارشنبه 6 ژوئن نامه‌ای با سربرگ مجلس شورای اسلامی منتشر شد که در آن محمد جواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر، از رئیس سازمان بهزیستی ایران خواسته بود رئیس اورژانس اجتماعی کشور را به دلیل انتشار خبر تجاوز گروهی به دختر بچه‌ای افغان، از سمت خود برکنار کند.

در واکنش به این نامه، محمدجواد حق شناس، عضو شواری شهر تهران در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «در انتظار پاسخی محکم و درخور از سوی دکتر محسن بندچی رییس سازمان بهزیستی کشور در دفاع از همکار وظیفه‌شناس خود و تنویر فکر نماینده بی‌اطلاع نسبت به حوزه انتخابیه و وظیفه نمایندگی خواهم ماند».

محمود صادقی نماینده مجلس هم درباره انتشار این نامه گفت: «از نامه همکارم آقای ابطحی به رییس سازمان بهزیستی متعجب شدم. برای اطلاع از صحت چنین نامه‌ای با ایشان تماس تلفنی گرفتم که پاسخ ندادن سپس آقای ابطحی با بنده تماس گرفت و ضمن تأیید انتساب نامه به خود با شدت و حدت از مضمون آن دفاع کرد».

رضا جعفری رئیس اورژانس اجتماعی ایران، شنبه 2 ژوئن در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا گفته بود: «مورد کودک‌آزاری مربوط به دختربچه‌ای افغان است که هفته گذشته در حالی که در مقابل خانه مشغول بازی بوده، از سوی سه مرد متجاوز ربوده و پیکر نیمه‌جان او چند ساعت بعد در خرابه‌ای پیدا می‌شود».

محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان بهزیستی ایران نوشته است: «اقدام رئیس اورژانس کشور در رابطه با رسانه‌ای کردن تجاوز به بهاره کریمی دختربچه 5 ساله مهاجر در خمینی‌شهر باعث شده تا عده‌ای علیه نظام و انقلاب لجن پراکنی کنند».