فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران.. انصار حزب‌الله در فهرست

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ایالات متحده آمریکا چهارشنبه 30 مه، تحریم‌های جدیدی علیه شش شهروند ایرانی و 3 سازمان از جمله زندان اوین و رئیس صدا و صیمای رسمی ایران، در تهران اعمال کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، این تحریم‌ها که وزارت خزانه‌داری آن را اعمال کرده، شامل گروه انصار حزب‌الله و گروه برنامه‌نویستی هانیستا می‌شود.

  بنا بر اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، ابوالحسن فیروزآبادی رئیس شورای عالی فضای مجازی و عبدالعلی علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران از مقام‌های حکومتی ایران، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند.

  حسین الله کرم، عبدالحمید محتشم و حمید استاد، از رهبران گروه انصار حزب‌الله هم «به دلایل هحقوق بشری»، مانند خود گروه انصار حزب‌الله تحریم شده‌اند.

  وزارت دارایی آمریکا در بیانیه‌ای انصار حزب‌الله را به نقش داشتن در «نقض جدی حقوق بشر» در ایران متهم کرده و گفته است که این گروه با بسیج در «سرکوب خشن» شهروندان ایرانی همکاری کرده است.

  دوشنبه 21 مه مایک پومپئو وزیر امور آمریکا، استراتژی جدید کشورش را علیه ایران اعلام کرد. این استراتژی شامل فشار بر تهران از 7 محور است به گونه‌ای که 12 درخواست به ایران ارائه شده که در صورت اجرایی کردن آن‌ها، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو می‌شود.

  پومپئو در سخنرانی خود گفت که استراتژی جدید آمریکا به منظور «مقابله با رفتار ایران در پشتیبانی از تروریسم و بر هم زدن ثبات در منطقه» اتخاذ می‌شود.

  به گفته پومپئو، این استراتژی شامل سیاست‌های کلی آمریکا در قبال برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران و همچنین ادامه سرکوب اعتراض‌های مردمی برای تغییر و نقض حقوق بشر هم می‌شود.

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه 8 مه با فاجعه بار خواندن توافق هسته‌ای با ایران، خروج کشورش را از این توافق اعلام کرد.

  پس از این اعلام، ترامپ فرمان از سرگیری تحریم‌های ایران را که بر پایه توافق هسته‌ای تعلیق شده بود، امضا کرد.

  توافق هسته‌ای سال 2015، میان ایران و گروه 1+5 متشکل از آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، به علاوه آلمان، منعقد شد. برپایه این توفق که به آن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) هم گفته می‌شود، در قبال محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه، لغو یا تعلیق شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران