فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • درگیری نیروهای امنیتی و تشییع‌کنندگان پیکر ناصر ملک‌مطیعی و شلیک گاز اشک‌آور

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در پی سر داده شدن شعارهای انتقادی در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی، بازیگر سرشناس سینمای پیش از انقلاب ایران، نیروهای امنیتی به سوی تشییع‌کنندگان گاز اشک‌آور شلیک کرده و تعدادی از آنها را بازداشت کردند.

  صدها تن از مردم تهران و دیگر شهرهای مختلف روز یکشنبه 27 می 2018 در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی شرکت کردند. ناصر ملک‌مطیعی روز شنبه 26 می 2018 در سن 88 سالگی به دلیل نارسایی کلیه و تنگی نفس درگذشت.

  تشییع‌کنندگان با سر دادن شعارهایی به سیاست‌های صدا و سیما در ممنوع‌التصویر و ممنوع‌الکار کردن ناصر ملک مطیعی در چند دهه گذشته اعتراض کردند. بهروز وثوقی هنرپیشه سابق سینمای ایران نیز با ارسال پیامی صوتی از آمریکا در این مراسم شرکت کرد. در پیام بهروز وثوقی آمده است: « امروز با اندوه باید در از دست دادن یک بزرگ و یک برادر و یک ناصر ملک‌مطیعی که مانند من چهل سال منتظر ماند، عزاداری کنیم.»

  پرویز پرستویی دیگر بازیگر معروف سینمای ایران نیز در این مراسم به شدت به صدا و سیما تاخت و این نهاد رسمی ایران را به «بی‌انصافی» متهم کرد. پرستویی گفت:«صداوسیما که از پول بیت‌المال تأمین می‌شود باید منصفانه‌تر رفتار کند. چرا پس از 40 سال از ناصر ملک‌مطیعی خواستید به تلویزیون بیاید و اینگونه با او رفتار کردید؟ در ساعات گذشته صدا و سیما یادش افتاده از ناصرخان بگوید، درست پس از مرگش.»

  پرستویی همچنین خواستار اتحاد اهالی سینما در مقابل سیاست‌های صدا و سیمای ایران شد و افزود: « ما بسیار قدرتمند هستیم و نباید یاران خود را از دست بدهیم. بیایید قدر پیشکسوتان خود را بدانیم. اگر دیشب امکان داشت که ناصر را از تلویزیون پخش کنند در همه این سال‌ها هم می‌شد که تصویر او پخش شود.»

  بر اساس گزارش‌ها نیروهای لباس‌شخصی موتورسوار در خیابان‌های منتهی به محل تجمع تشییع‌کنندگان یورش برده و در گورستان بهشت زهرا به سمت آنها گاز اشک‌آور پرتاب کرده‌اند.

  گفته می‌شود در پی سر داده شدن شعارهای انتقادی درباره سیاست‌های جمهوری اسلامی و صدا و سیمای این کشور، تعدادی از تشییع‌کنندگان دستگیر شده‌اند.

  در مراسم تشییع پیکر ناصر ملک‌مطیعی که از مقابل ساختمان شماره 2 خانه سینما در خیابان وصال تهران به سمت گورستان بهشت زهرای این شهر برگزار شد، تعداد زیادی از چهره‌های سرشناس سینمای ایران شرکت کردند. تعداد مردمی نیز که در این مراسم شرکت کردند بین چند صد تا چند هزار تخمین زده شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران