فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ایران: مذاکرات با اروپا فرسایشی شود، آن را متوقف خواهیم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران یکشنبه 27 مه تهدید کرد اگر مذاکرات کشورش با اروپا به سمت فرسایشی شدن یا وقت تلف کردن برود، تهران آن را متوقف خواهد کرد.

  عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پارلمان ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت، هرگونه تصمیم گیری کشورش برای باقی ماندن درچارچوب توافق برجام منوط به پیشرفت در مذاکرات چند هفته آینده است که با دیگر اعضای باقی مانده در برجام خواهد داشت و اگر ایران احساس کند که این مذاکرات به سوی وقت تلف کردن و فرسایشی شدن می رود از ادامه آن دست خواهد کشید.

  به گزارش خبرگزاری فارس، مقام ارشد وزارت خارجه ایران بیان کرد کشورش از قدرت های اروپایی متعهد در توافق هسته ای برجام خواسته تا «نسبت به تامین خواسته‌های ایران در برجام، بدون حضور آمریکا اقدام کنند و پیشنهادات، راهکارها و راه حل‌های عملیاتی خود را به همراه تضمین‌های مربوطه به ایران ارائه کنند تا بتواند در این رابطه تصمیم گیری کند».

  معاون وزیر امورخارجه ایران بدون ارائه هیچ گونه توضیحی از پاسخ به این سوال که آیا عدم الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم و FATF منجر به اتمام برجام میشود یا خیر، طفره رفته گفت: «این موضوعات هیچ ربطی به یکدیگر ندارند».

  روز گ‍ذشته عوض حیدرپور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پارلمان ایران با طرح احتمال فرسایشی شدن روند مذاکرات ایران با اروپا درباره توافق هسته‌ای برجام گفت:«در نهایت سه کشور اروپایی هم به همین وضعیتی می‌رسند که امروز آمریکا درباره برجام اعلام کرده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران