.
.
.

خامنه‌ای: آمریکا مثل گربه داستان تام و جری شکست خواهد خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی خامنه‌ای رهبر ایران شامگاه چهارشنبه 23مه آمریکا را به «گربه» در داستان «تام و جری» تشبیه کرد که به گفته او باز هم شکست خواهد خورد.

به گزارش سایت رهبر ایران، خامنه‌ای در سخنانش که در حضور سران قوا، کارگزاران نظام جمعی از مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف کشور ایراد شد، به شدت به ایالات متحده تاخت و گفت: «از اول انقلاب تا امروز، آمریکا انواع دشمنی‌ها را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی انجام داده است و انواع کارهای سیاسی،‌ اقتصادی، نظامی و تبلیغاتی را علیه جمهوری اسلامی سازماندهی کرده است».

رهبر ایران افزود: «همه این کارها هم هدفش براندازی بود و این کلمه که تکرار می‌شود، چیز جدیدی نیست. همه این توطئه‌ها هم شکست خورده؛ شما جمهوری اسلامی را مقایسه کنید که بعد از 40سال با توانایی‌های گوناگون دارد حرکت می‌کند و پیش می‌رود».

خامنه‌ای در ادامه با تشبیه آمریکا به گربه در فیلم کارتنی «تام و جری» گفت: «همه این‌ها شکست خورده ...مثل گربه معروف داستان تام و جری؛ و باز هم شکست خواهد خورد. ما در شکست دشمن شک نداریم و هرکس که با معارف اسلامی آشنا باشد این را می‌داند».

او افزود: «رئیس جمهوری کنونی آمریکا هم سرنوشتی بهتر از اسلافش مانند بوش و نئوکان‌ها و ریگان نخواهد داشت و در تاریخ گم خواهد شد».

در روزهای اخیر با اعلام استراتژی جدید آمریکا برای تعامل با ایران، مقام‌هایایرانی به شدت به ایالات متحده آمریکا تاختند و بر بقای نظام جمهوری اسلامی تاکید کردند.

ظهر چهارشنبه یحیی رحیم صفوی مشاور عالی رهبر ایران در امور نیروهای مسلح با تاختن به مقام‌های آمریکا گفت: «خداوند آلترناتیوی برای جمهوری اسلامی ندارد».

پیش از او، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران گفت که مقام‌های دولت آمریکا اسیر توهمات گذشته هستند.

ظریف سخنرانی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا در بیان استراتژی جدید کشورش در تعامل با ایران را «بی حساب و کتاب، خارج از نزاکت و بدون منطق»توصیف کرد که به گفته او «ارزش پاسخگویی ندارد».

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا دوشنبه21مه، استراتژای جدید این کشور را در تعامل با ایران اعلام کرد که شامل فشار بر تهران از 7محور است به گونه‌ای که 12درخواست به ایران ارائه شده که در صورت اجرایی کردن آن‌ها، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور لغو می‌شود.

پومپئو در سخنرانی خود گفت که استراتژی جدید آمریکا به منظور «مقابله با رفتار ایران در پشتیبانی از تروریسم و بر هم زدن ثبات در منطقه» اتخاذ می‌شود.

به گفته پومپئو، این استراتژی شامل سیاست‌های کلی آمریکا در قبال برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران و همچنین ادامه سرکوب اعتراض‌های مردمی برای تغییر و نقض حقوق بشر هم می‌شود.