.
.
.

قیچی کردن موی دختربچه دبستانی در ایران برای جلوگیری از تحریک ناظم مرد مدرسه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون پرورشی مدرسه‌ای در آبادان موهای یک دختر دبستانی را با قیچی کوتاه کرد تا ناظم این مدرسه دخترانه که یک مرد است، تحریک نشود.

سایت خبری عصر ایران روز شنبه 12 می 2018 در صفحه اینستاگرام خود گزارش کرد در روزهای اخیر معاون پرورشی مدرسه گلستان شهرستان آبادان برای جلوگیری از تحریک شدن ناظم مرد مدرسه به طورخودسرانه اقدام به بریدن موهای یکی از دانش‌آموزان کرد. این اقدام، این دختر دانش‌آموز را که از او با نام «نرگس» یاد شده، دچار حمله آسمی کرده و باعث بستری شدن او در بیمارستان شد.

عصر ایران نوشت: «16 اردیبهشت ماه امسال (6 می 2018) دختر کلاس ششم ابتدایی در مدرسه گلستان آبادان بود که ناگهان خانم معاون مدرسه با قیچی موهای نرگس را کوتاه و دلیل این کار را مرد بودن ناظم مدرسه عنوان می‌کند و به دختر مدرسه‌ای می‌گوید موهای تو باعث تحریک ناظم مدرسه می‌شود.»

در تصویری که از شکایت والدین این کودک در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ایران منتشر شد، ذکر شده :«این کودک به دلیل شوک عصبی دچار حمله آسمی شده و شب حادثه را در بیمارستان بود.»

اداره آموزش و پرورش آبادان در بیانیه‌ای که درباره این اتفاق منتشر کرد، بستری شدن این دانش‌آموز را تکذیب کرده، اما اقدام این معاون پرورشی را «غیراصولی، نابخردانه و برخلاف موازین تربیتی» توصیف و با تایید ضمنی اخبار منتشره درباره این‌باره، ادعا کرد «دو سانت از موی دانش‌آموز که از مقنعه بیرون مانده بود» توسط این معاون پرورشی کوتاه شده‌اند.

بنابر اعلام اداره آموزش و پرورش شهرستان آبادان هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری اداره کل آموزش و پرورش خوزستان ارسال خواهد شد و فعالیت معاون پرورشی مذکور تا اطلاع ثانوی در حالت تعلیق قرار دارد.