.
.
.

رودی جولیانی: تغییر رژیم ایران تنها راه صلح در خاورمیانه است

مریم رجوی: جامعه بین‌المللی به رژیم ایران فشار آورد تا صدها هموطن عرب و کرد را از زندان‌ها آزاد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز شنبه 5 ماه مه 2018 « کنوانسیون ایران آزاد برای دموکراسی و حقوق بشر» در حمایت از قیام سراسری مردم ایران، با حضور نمایندگان جوامع و انجمن‌های ایرانی از 40 ایالات آمریکا و با شرکت شهردار رودی جولیانی و بیل ریچاردسون کاندیدای ریاست‌جمهوری، وزیر انرژی و سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل، در واشینگتن برگزار شد.

سخنرانان این گردهمایی، ضمن «حمایت از قیام مردم ایران»، بر لزوم اتخاذ یک سیاست قاطع در مقابل رژیم و حسابرسی از حکومت که آن را «رکوردار اعدام و بانکدار مرکزی تروریسم» نامیدند، تأکید کردند.

رودی جولیانی یکی از مشاوران رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه 6 مه 2018 با حضور در کنوانسیون «ایران آزاد برای دموکراسی و حقوق بشر» که در واشینگتن برگزار شد، ضمن سخنانی خواستار تغییر رژیم در ایران شد

جولیانی گفت:‌‌«من حامی تغییر رژیم بوده‌ام. مدت 10سال است من هم‌چنان حامی تغییر رژیم هستم. فکر می‌کنم این تنها راه صلح در خاورمیانه است، مهمتر از توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین است. فکر می‌کنم این امر می‌تواند محقق شود.»

جولیانی، گفت: «ما اینجا به‌عنوان جمهوریخواه و دموکرات حضور نداریم، بلکه به این دلیل اینجا هستیم که به آزادی عشق می‌ورزیم. اکنون آن ‌را در (اعضای این جنبش) می‌بینیم و من این‌را در آلبانی هم دیدم... هیچ چیز مهم‌تر از تحقق آزادی و آزاد کردن خلق‌های خوبی هم‌چون ملت ایران نیست».

وی افزود: «مردم ایران بدون برخورداری از یک پروسه قضایی عادلانه به زندان می‌افتند».

رودی جولیانی ضمن فراخوان برای یک ایران آزاد از رسانه‌های آمریکا خواست که در 20 ژوئن به پاریس رفته و از گردهمایی «اپوزیسیون ایران» به رهبری مریم رجوی برای مردم آمریکا و جانیان گزارش بدهند».تحسین از رهبری «شورای ملی مقاومت ایران»

مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت: «مقاومت ایران را برای رهبری عالی آن و نقش حیرت انگیزش تحسین می‌کنم. ما در ایران با یک جایگزین شناخته شده به رهبری یک زن، خانم مریم رجوی روبه‌رو هستیم».

رودی جولیانی سپس با اشاره به قیام سراسری اخیر در ژانویه سال جاری مردم ایران، گفت:«اعتراضاتی که در ماه ژانویه شروع شد در سراسر ایران در جریان است... رئیس‌جمهور (آمریکا در سال 2009) به رزمندگان آزادی پشت کرد. هم‌چون رویکرد او در برابر نقض خط قرمز شیمیایی در سوریه... اما واکنش پرزیدنت ترامپ (در هر دو مورد) بسیار متفاوت بود. در سوریه (اسد از سلاح) شیمیایی استفاده کرد و او آنها را بمباران کرد... پرزیدنت ترامپ همچنین مثل اوباما به (معترضان) پشت نکرد... او گفت: ما از مبارزه (مردم ایران) برای آزادی حمایت می‌کنیم... ما رئیس‌جمهوری داریم که... به اندازه ما متعهد به تغییر رژیم است».

بیل ریچاردسون
بیل ریچاردسون


بیل ریچاردسون در شروع سخنرانی خود در کنوانسیون واشینگتن گفت: آیا شما آماده تغییر رژیم در ایران هستید؟ آیا خواهان تغییر در ایران هستید؟ (بله) خود شما این تغییر را محقق خواهید کرد... اعتراضات عظیم در سراسر ایران که در اواخر دسامبر 2017 شروع شد، بزرگ‌ترین اعتراضات از سال 2009بود و در 142شهر در تمام 31استان ایران صورت گرفت.

مریم رجوی: مردم ایران در پی سرنگونی رژیم ولایت فقیه هستند

مریم رجوی عضو برجسته سازمان مجاهدین و رئیس‌«شورای ملی مقاومت ایران» در پیامی با تقدیر از ایرانیانی که از ایالت‌های مختلف در سراسر آمریکا در این گردهم‌آیی شرکت کردند، گفت، ایران ‌شاهد صدها قیام و خیزش پس از قیام دیماه بوده است.

مریم رجوی عضو برجسته در رهبری مجاهدین خلق ایران
مریم رجوی عضو برجسته در رهبری مجاهدین خلق ایران

رجوی تاکید :« مردم ایران در پی سرنگونی تمامیت رژیم ولایت فقیه‌ هستند و از جامعه جهانی می‌خواهند که از قیام برای براندازی رژیم حمایت کنند».

خانم رجوی ضمن اشاره به امتیازهای ناموجهی که در توافق اتمی به رژیم جمهوری اسلامی داده شده، گفت :«مقاومت ایران در همان زمان، ضرورت قاطعیت و برچیدن کامل بساط غنی‌سازی توسط "فاشیسم مذهبی" را خاطرنشان و تأکید کرده بود که«ضرورت خلع ید از رژیم در سراسر خاورمیانه» باید «به‌عنوان یک اصل بنیادین در هر گونه توافقی وارد شود» و «توافقی که حقوق‌بشر مردم ایران را نادیده بگیرد، تنها مشوق سرکوب و اعدام‌های بی‌وقفه از جانب این رژیم و لگدمال کردن حقوق مردم ایران است».

وی وضعیت رژیم جمهوری اسلامی را «بحران‌زده» توصیف کرد و از هایرانیان داخل کشور خواست در هر فرصتی برای خنثی کردن مبلغان مماشات و حفظ "نظام آخوندی" و برای حمایت از قیام برای سرنگونی استبداد دینی استفاده کنند و صدای آزادیخواهی مردم ایران را به گوش جهانیان برسانند.

تقدیر از خیزش کردها و عرب‌های ایران و مطالبه برای آزادی زندانیان

عضو برجسته «شورای ملی مقاومت ایران» گفت :« ما از جامعه جهانی مؤکداً می‌خواهیم که با اتخاذ اقدامات تنبیهی نسبت به جنایات مستمر علیه بشریت توسط رژیم رکورد‌دار اعدام، سکوت نکند. از آن‌ها می‌خواهیم رژیم آخوندها را وادار کنند که دستگیرشدگان قیام و خیزش‌های هفته‌های اخیر، ازجمله صدها نفر از هموطنان عرب در خوزستان و شمار زیادی از هموطنان کرد در غرب کشور را آزاد کند و به ‌آزار وحشیانه کشاورزان اصفهان خاتمه دهد.»

وی افزود :« امروز رهبران دولت‌های غرب، بر کمبودهای اساسی یا ناکارآمدی توافق اتمی دست گذاشته‌اند. بدین ترتیب حقانیت مواضع مقاومت ایران به اثبات رسیده است. ساعاتی پس از امضای برجام در 23 تیر 1394 از جانب مقاومت ایران اعلام کردم که در این توافق «امتیازهای ناموجهی به رژیم آخوندها داده شده است». تأکید کردم که «ضرورت خلع ید از رژیم در سراسر خاورمیانه» باید «به‌عنوان یک اصل بنیادین در هر گونه توافقی وارد شود».

رجوی گفت:«در مورد پول‌هایی که بابت همین توافق به جیب رژیم ریخته شد، اعلام کردم که این پول‌ها «باید تحت کنترل شدید سازمان ملل صرف حقوق پرداخت نشده کارگران و معلمان و پرستاران و تامین غذا و دارو برای توده مردم شود در غیر این‌صورت خامنه‌ای پول‌ها را به سوریه و یمن و لبنان سرازیر می‌کند». و سرانجام این حقیقت را گفتم که: «توافقی که حقوق بشر مردم ایران را نادیده بگیرد، تنها مشوق سرکوب و اعدام‌های بی‌وقفه از جانب این رژیم و لگد مال کردن حقوق مردم ایران است».

رجوی در ادامه پیامش گفت:« تجربه سه‌سال گذشته اثبات کرد که آخوندها امتیازهای برجام را برای سرکوب مردم ایران و کشتار ملت سوریه به‌کار گرفتند. براین اساس ما قویاً خواستار آنیم که دولت‌های غرب سیاستی در پیش بگیرند که تمام ساختار برنامه اتمی رژیم را از میان ببرد و با بازرسی‌های بی‌قید و شرط دست آخوندها را از هرگونه فعالیت، آزمایش و تحقیقی در این زمینه از جمله غنی‌سازی اورانیوم برای همیشه کوتاه کند.»

وی اظهار داشت:« جمع کردن بساط برنامه اتمی رژیم در کنار برچیدن برنامه موشکی آن، اخراج سپاه پاسداران از کشورهای منطقه و واداشتن این رژیم به توقف شکنجه و اعدام یک کل یکپارچه است.‌ دولت‌های غرب نباید از هیچ بخشی از آن صرف‌نظر کنند. »

خانم رجوی در پایان خواستار ممانعت کشورهای غربی از دسترسی رژیم به‌ویژه سپاه پاسداران به سیستم بانکی جهانی شد.

رئیس «عضو رهبری مجاهدین در پایان پیامش به‌رسمیت شناختن «شورای ملی مقاومت ایران» به‌عنوان «جایگزین دموکراتیک رژیم آخوندی» را گامی ضروری دانست و از کشورهای غربی خواست تا به گفته او با به رسمیت شناختن این شورا سیاست‌ مماشات در چند دهه اخیر است که باعث طولانی شدن عمر «حکومت آخوندها» شده است، را جبران کنند.

حضور شخصیت‌های برجسته کنگره آمریکادر کنفرانس

شماری از نمایندگان برجسته کنگره آمریکا از هر دو حزب طی پیام‌هایی همبستگی خود را با این گردهمایی ابراز کردند و بر حمایت از مبارزه مردم ایران برای برقراری آزادی و دموکراسی تأکید کردند.

برخی از سخنرانان شرکت کننده در کنفرانس واشینگتن
برخی از سخنرانان شرکت کننده در کنفرانس واشینگتن


این نمایندگان از جمله عبارتند از:

الیوت انگل رئیس دموکراتها در کمیتهٔ خارجی

ایلیانا رزلهتینن رئیس زیرکمیتهٔ خاورمیانه و شمال آفریقا

قاضی تد پو رئیس زیرکمیتهٔ تروریسم

شیلا جکسون لی رئیس دموکراتها در زیرکمیتهٔ جرائم، تروریسم، امنیت داخلی و تحقیقات

ویلیام لیسی کلی نماینده کنگره از حزب دموکرات

استیو کوهن رئیس دموکراتها در زیرکمیتهٔ قانون اساسی و عدالت مدنی

و تام مک‌کلینتاک نماینده کنگره از حزب جمهوری‌خواه

از جمله الیوت انگل، نماینده دموکرات ایالت نیویورک که در پیام خود اعلام کرد: «آگاه باشید که شما دوستان و حامیانی در کنگره ایالات متحده آمریکا دارید که مایل به کار برای گام نهادن به سوی صلح و ثبات در ایران هستند.»

تام مک کلینتوک، نماینده جمهوریخواه کالیفرنیا در کنگره نیز در پیام خود به این همایش اعلام کرد: «اعتراض های خیابانی رو به رشد در سراسر ایران تمایل مردم ایران را برای داشتن آزادی و یک دولت باز و دموکراتیک آشکار می‌کند.»