فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. تمسخر حکم دستگاه قضایی برای فیلتر کردن تلگرام در تلویزیون رسمی ایران

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رضا رشید پور مجری تلویزیون رسمی ایران، چهارشنبه 2 مه، در برنامه‌ای زنده که از شبکه 3 پخش می‌شود، به تمسخر اقدام دستگاه قضایی ایران در صدور حکم مسدود شدن پیام‌رسان تلگرام پرداخت.

  رشید پور در سخنان خود، ناگهان از بهبود وضعیت زندگی در تهران پایتخت ایران در روز دوشنبه سخن گفت. او اظهار داشت که «دیروز هوا خیلی خوب بود، پاک، مردم خوشحال، من هر که را دیدم داشت می‌خندید، بچه‌ها دست‌هایشان در دستان پدر مادرها بود، خوشحال و شاد و خندان در خیابان‌ها قدم می‌زدند. راهم به سمت دانشگاه تهران خورد، دیدم همه به سمت کتاب‌فروشی‌ها هجوم آوردند، کتاب نایاب شده بود، مردم سر کتاب با یکدیگر بحث می‌کردند».

  او افزود: «قیمت دلار پایین آمده و به 1200 تومان رسیده بود... خیابان‌ها خلوت بود، اصلا ترافیک نبود. مردم با ماشین‌ها که از کنار هم عبور می‌کردند با یکدیگر خوش و بش می‌کردند... ».

  تمام اوصافی را که رشید پور از تهران کرد، برعکس آن‌چیزی است که هر روزه در پایتخت ایران اتفاق می‌افتد.

  مجری دیگر برنامه از رشید پور پرسید: «شما مطمئنی این‌ها را درتهران دیدی؟ در تلویزیون ندیدی؟»

  رشید پور پاسخ داد: «شما مطمئنید به گوشیت نگاه نکردی ندیدی تلگرام بسته شده؟» سپس هر دو خندیدند.

  کنایه رضا رشید پور به سخنان برخی از مسئولان است که عامل بسیاری از مشکلات کشور را پیام‌رسان‌‌ها به ویژه تلگرام می‌دانند.

  دوشنبه 30 آوریل بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیام‌رسان تلگرام قوانین ایران را رعایت نکرده و اقدام به فعالیت غیرقانونی و بی‌ضابطه در فضای مجازی کشور کرده است؛ از این رو حکم انسداد این پیام رسان در ایران صادر شده است.

  در این بیانیه دستگاه قضايي ايران، تلگرام را متهم به «اشاعه فحشا، بسترسازی برای فعالیت گروه‌های تروریستی بین‌المللی، اغتشاشات دی ماه 1396، جاسوسی و عدم همکاری با مقامات قضایی ايران» کرده است.

  در اين بيانيه همچنین تلگرام به «اخلال در وحدت ملی و ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه به ویژه از طریق طرح مسائل نژادی، قومی و تحریک و اغوای مردم به شورش و آشوب» متهم شده است.

  دولت حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سه‌شنبه 1 مه با صدور بیانیه‌ای، اعتراض خود را به مسدود شدن پیام‌رسان تلگرام با حکم قضایی اعتراض و تاکید کرد که «تشخیص تهدید امنیت ملی، سیاست‌گذاری و اقدام متناسب، صرفا بر عهده شورای عالی امنیت ملی است و دیگران موظف به هماهنگی با این نهاد عالی هستند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران