فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو.. کمپین اعتراض به فیلترینگ تلگرام با پراندن هواپیماهای کاغذی در تهران

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در تهران پایتخت ایران، کمپینی در اعتراض به فیلترینگ پیام رسان تلگرام با پراندن هواپیماهای کاغذی به راه افتاده است؛ کمپینی که به نظر می‌رسد تکرار حرکتی باشد که در روسیه به راه افتاده بود.

  سه‌شنبه 1 ماه، پس از اعلام راه افتادن کمپین در شبکه‌های اجتماعی، ویدیویی منتشر شد که ده‌ها جوان را در حال پراندن هواپیماهای کاغذی نشان می‌دهد. موشک کاغذی، لوگوی پیام رسان تلگرام است.

  یک روز پیش از آن نیز در مسکو پایتخت سوریه، هزاران معترض به فیلتر شدن تلگرام در این کشور، اقدام به پراندن هواپیماهای کاغذی کرده بودند.

  موشک‌های کاغذی در آسمان مسکو در اعتراض به فیلترینگ تلگرام در روسیه موشک‌های کاغذی در آسمان مسکو در اعتراض به فیلترینگ تلگرام در روسیه

  دوشنبه 30 آوریل بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیام‌رسان تلگرام قوانین ایران را رعایت نکرده و اقدام به فعالیت غیرقانونی و بی‌ضابطه در فضای مجازی کشور کرده است؛ از این رو حکم انسداد این پیام رسان در ایران صادر شده است.

  دولت حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران سه‌شنبه 1 مه با صدور بیانیه‌ای، اعتراض خود را به مسدود شدن پیام‌رسان تلگرام با حکم قضایی اعتراض و تاکید کرد که «تشخیص تهدید امنیت ملی، سیاست‌گذاری و اقدام متناسب، صرفا بر عهده شورای عالی امنیت ملی است و دیگران موظف به هماهنگی با این نهاد عالی هستند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران