فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دادگاهی در آمریکا ایران را به پرداخت 6 میلیارد دلار غرامت محکوم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  دادگاهی در آمریکا در حکمی غیابی ایران را به پرداخت بیش از 6 میلیارد دلار به خانواده‌های کشته شدگان در حملات 11 سپتامبر 2001 نیویورک محکوم کرد.

  به گزارش خبرگزاری‌ها، یک قاضی آمریکایی که سال‌های گذشته نیز احکامی غیابی علیه ایران صادر کرده بود، این بار نیز با متهم کردن ایران به دست داشتن در حوادث 11 سپتامبر 2001، حکم داد تا این کشور به بازماندگان قربانیان این حملات که برج دوقلوی سازمان تجارت جهانی در شهر نیویورک و ساختمان وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) را هدف قرار داد، بیش از 6 میلیارد دلار پرداخت کند.

  «جورج. بی. دنلیز» قاضی دادگاهی در جنوب نیویورک روز دوشنبه 30 آوریل ایران را متهم کرد هواپیماربایان عامل حملات 11 سپتامبر را تحت آموزش قرار داده است. قاضی در این رابطه دولت ایران، سپاه پاسداران و بانک مرکزی این کشور را مسئول کشته شدن بیش از هزار تن در حملات یازده سپتامبر دانست.

  قاضی دنلیز چندین حکم‌ غیابی را نیز در سال‌های 2011 و 2016 علیه ایران صادر کرده بود.

  بر اساس حکم غیابی صادره توسط دادگاه آمریکا، ایران باید 12.5 میلیون دلار برای همسر هر قربانی، 8.5 میلیون دلار برای هریک از اولیای قربانیان، 8.5 میلیون دلار برایهر فرزند و نیز 4.25 میلیون دلار برای هر برادر یا خواهر قربانیان حملات 11 سپتامبر پرداخت کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران