فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • نتانیاهو: مدارک اتمی ایران شامل 55 هزار فایل در بیش از 100 سی‌دی را در اختیار داریم

  ادامه افزایش برد موشک‌های قادر به حمل کلاهک هسته‌ای

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل شامگاه دوشنبه 30 آوریل در کنفرانسی خبری اعلام کرد که به حدود نیم تن مدارک محرمانه هسته‌ای ایران دسترسی پیدا کرده که شامل 55 هزار فایل در بیش از 100 سی دی است.

  نتانیاهو با ارائه مدارکی گفت که این اسناد نشان می‌دهد ایران در پی ساخت اسلحه اتمی بوده و هست. او افزود آن‌چه را در این کنفرانس نشان داد یک کپی دقیق از مدارک اصلی است که از داخل ایران به دست آمده است. او گفت که این فایل‌ها شامل اسناد و نمودارهایی است که نشان می‌دهد فعالیت‌هایی غیر از آن‌چه اعلام کرده دارد.

  نخست وزیر اسرائیل گفت که رهبر ایران و رئیس جمهوری این کشور گفته‌اند که ایران به دنبال تولید سلاح هسته‌ای نیست و وزیر امور خارجه ایران جواد ظریف هم این مساله را مودر تاکید قرار داده است اما امشب من مطلبی را می‌گوییم و آن اینکه ایران بارها دروغ گفته است. زیرا پس از امضای توافق‌نامه هسته‌ای به فعالیت‌های مخفی ادامه داده است.

  نتانیاهو همچنین افزود که ایران پروژه‌ای برای تولید سلاح هسته‌ای داشته و افزود که اسرائیل مدراکی را که به دست آورده به دیگر کشورها از جمله ایالت متحده ارسال کرده تا صحت آنها را تائید کنند.

  افزایش پیوسته برد موشک‌هایی با توان حمل کلاهک اتمی

  نتانیاهو همچنین از نصب کلاهک هسته‌ای بر موشک‌ها و خرج استفاده شده در آنها سخن گفت و افزود "لازم به یادآوری نیست که ایران به بدون وقفه به برد موشک‌های هسته‌ای خود افزوده است" و گفت که ریاض، اسرائیل و روسیه می‌توانند در تیررس این موشک‌ها باشند و تاکید کرد که ایران بر برد بالا به منظور افزودن آن از 1000 کیلومتر به 2000 کیلومتر کار می‌کند. او گفت "این مدارک ثابت می‌کند که ایران بی شرمانه دروغ گفته است."

  او ضمن اینکه توافق هسته‌ای با ایران را مبنی بر دروغ توصیف کرد افزود: "پس دست‌یابی به توافق‌نامه اتمی ایران به فعالیت خود ادامه داد. توافق هسته‌ای ایران مبتنی بر دروغ بود و ایران هنوز هم دروغ می‌گوید، برنامه هسته‌ای ایران راه را برای ایجاد زرادخانه هسته‌ای هموار می‌کند.

  او تصاویر و مدارکی ارایه داد که نشان می‌دهد، ایران طبق پروژه‌ای موسوم به عماد در تلاش است تا کلاهک اتمی تولید کند.

  به گفته او این پروژه در ساختمانی واقع در منطقه شورآباد تهران دنبال می‌شود و فعالیت‌های هسته‌ای نظامی ایران در آن مخفی شده است.

  او گفت "رئیس جمهوری آمریکا در روزهایی که در پیش است درباره توافق هسته‌ای تصمیم خواهد گرفت. من مطمئنم او تصمیم درستی خواهد گرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران