فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ایران تهدید کرد در صورت لغو برجام غنی‌سازی اورانیوم با درصد بالا را آغاز خواهد کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تهدید کرد در صورت لغو توافق هسته‌ای غرب با ایران، کشورش آمادگی آن را دارد تا غنی‌سازی اورانیوم را در سطح بالایی و با درصدی بیش از زمان امضای توافق هسته‌ای، ادامه دهد.

  تلویزیون دولتی ایران گزارش داد علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دوشنبه 30 آوریل دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را از عواقب خروج از توافق هسته ای بر حذر داشته گفت: «ایران مانور نمی‌دهد، بلکه ما از نظر فنی آمادگی آن را داریم تا غنی‌سازی اورانیوم را در سطح بالایی و با درصدی بیش از زمان امضای توافق هسته‌ای، ادامه دهیم».

  صالحی در ادامه ابراز امیدواری کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا «سر عقل بیاید و از توافق هسته‌ای خارج نشود».

  ترامپ پیشتر ضمن توصیف توافق هسته‌ای به عنوان «فاجعه‌بار» و «بدترین توافق ممکن» با تعیین ضرب الاجلی 120 روزه به طرف‌های امضاء کننده توافق هسته‌ای با ایران تا 12 می فرصت داد برای لغو یا تعدیل توافق هسته‌ای با ایران تلاش کنند در غیر صورت ایالات متحده آمریکا ناچار به خروج از این توافق خواهد شد و طرح کاهش تحریم‌های اعمال شده بر ایران را پس از این تاریخ تمدید نخواهد کرد.

  بنا بر مفاد برجام یا برنامه جامع اقدام مشترک که در سال 2015 به امضا رسید و منجر به برداشتن اکثر تحریم‌های بین‌المللی ایران شد، به این کشور اجازه داده شد تا به فعالیت‌های خود برای غنی‌سازی اورانیوم تا سقف تقریبا 3.5 در صد ادامه دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران