.
.
.

بازداشت مدیرمسئول روزنامه شرق در مشهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران روز شنبه 28 آوریل از بازداشت مدیرمسئول روزنامه شرق در شهر مشهد خبر داده‌اند.

مهدی رحمانیان، مدیرمسئول روزنامه شرق روز، شنبه 28 آوریل به دستور دادگاهی در شهر مشهد بازداشت شده است.

به گزارش ایسنا، همکاران مدیرمسئول روزنامه شرق ضمن تایید بازداشت رحمانیان خبر دادند که در جلسه نخس ت بازپرسی که پیش از این برگزار شده بود، قرار وثیقه برای وی صادر شد که با حضور در جلسه دوم بازپرسی به دلیل تامین نشدن وثیقه، ظهر امروز شنبه بازداشت شد.همکاران رحمانی می گویند علی‌رغم پیگیری‌های انجام شده، تاکنون موفق به تماس با وکیل ایشان نشده‌اند.

طبق این گزارش مهدی رحمانیان مدیر مسئول روزنامه شرق که به دلیل چاپ مطلبی در صفحه اجتماعی این روزنامه از سوی دادگاهی در مشهد احضار شده بود، هفته گذشته برای رسیدگی به محل دادگاه رفت و به دلیل نقص مستندات، جلسه به هفته بعد موکول شد. وی شامگاه جمعه به همراه خانواده به مشهد سفر کرد تا برای بار دوم در دادگاهی که روز امروز شنبه برگزار شد، حضور یابد. مهدی رحمانیان اما پس از جلسه دادگاه با حکم قاضی، بازداشت شد. دادگاه مشهد رحمانیان را به دلیل انتشار مطلبی در صفحه اجتماعی روزنامه احضار کرده بود.

به گزارش این مقام قضایی، دادستانی مشهد از مدیرمسئول روزنامه شرق خواسته بوده که این موضوع را جبران کند و در داخل سازمان خودشان پیگیری و با فرد خاطی برخورد کنند.

انتقال مدیر مسئول روزنامه شرق به زندان

معاون دادستان مشهد گفت: شکایت برخی خانم‌های شهرک شهید رجایی مشهد درباره انتشار مطلبی در این روزنامه باعث احضار مدیر مسئول روزنامه شرق و بازداشت ایشان شد.

حسن حیدری گفت:«درج مطلبی در این روزنامه و تقسیم‌بندی خانم‌های شهرک شهید رجایی مشهد که در آن یک دسته را «فاحشه» خطاب کرده بودند باعث جریحه‌دار شدن احساسات آن‌ها و شکایت از این فرد شد».

معاون دادستان مشهد گفت: «از طریق دادستانی به ایشان اطلاع دادیم که این موضوع را جبران نمایند و در داخل سازمان خودشان پیگیری و با فرد خاطی برخورد کنند. چنین مسئله‌ای اتفاق نیفتاد و در صورتی‌که درصدد جبران آن مطلب بر می‌آمدند خروجی امروز این نمیشد».

وی اظهار کرد: «در این جلسات به دلیل این‌که شکایت شاکی خصوصی، جلسه تحقیقی و قوانین جزایی حاکم بود. طبیعتا قرار تامین برای افراد صادر می شود و در صورتی که تامین نشود بازداشت ادامه خواهد داشت. طبیعتا مدیر مسئول روزنامه شرق می بایست اکنون در زندان باشند».

اکنش حق‌شناس به بازداشت مدیر مسؤول شرق

محمد جواد حق شناس بازداشت محمد مهدی رحمانیان ـ مدیرمسؤول روزنامه شرق ـ را موضوعی تاسف‌انگیز خواند.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده با اشاره به بازداشت ظهر امروز (شنبه) رحمانیان، نوشته است:«بازداشت محمد مهدی رحمانیان، مدیرمسؤول محترم روزنامه شرق موضوعی تاسف انگیز است».

وی گفت:«امیدوارم با ورود دادستان محترم کل کشور به موضوع و توجه به این نکته که کشور در شرایط حساسی است و از سوی دیگر شرایط شکننده مطبوعات در کشور نیازمند توجه مضاعف است مشکل با تدبیر و سعه صدر حل شود.»