.
.
.

فرمانده نیروی دریایی سپاه: سپاه پاسداران محدود به ایران نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دریادار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه فعالیت‌های سپاه پاسداران محدود به ایران نیست و هزاران کیلومتر خارج از ایران در حال نبرد است، گفت که "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" هیچ کلمه‌ای را در ادامه خود ندارد حتی ایران.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفتگو با سایت جماران که روز دوشنبه 23 آوریل منتشر شد، پاسداری از انقلاب اسلامی را تنها پاسداری از یک کشور یا یک جغرافیا و یا یک حکومت ندانست و گفت: "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیچ کلمه‌ای را در ادامه خود ندارد حتی ایران و این تدبیر خاص حضرت امام بود که از اول هم فقط «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» باشد زیرا انقلاب اسلامی محدود به یک جغرافیا نیست و الان می‌بینید دل‌های زیادی در دنیا همان روال انقلاب اسلامی را دنبال می‌کنند و سپاه هم در همه جا پاسدار انقلاب اسلامی است."

این مقام نظامی ایران به حضور نیروهای سپاه در کشورهای سوریه، عراق و حمایت آن از شبه‌نظایمان در یمن و لبنان اشاره دارد. بسیاری از کشورهای خاورمیانه و جهان تهران را متهم به دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه می‌کنند.

فدوی درباره حضور نیروی دریایی سپاه در آب‌های آزاد گفت که این نیروهای از قدیم در خلیج و دریای عمان حضور داشته و "در آینده نیز باید در آب‌های آزاد حضور پیدا کنیم".

فرمانده نیروی دریایی سپاه همچنین به اظهارات حسن روحانی اشاره کرد و در پاسخی غیرمستقیم گفت: «آنچه من می‌توانم بگویم این است که سپاه پاسداران یک نهاد ثابت است و این دیگران هستند که می‌آیند و می‌روند و در این زمان کوتاه حضورشان ممکن است حرف‌هایی بزنند اما سپاه براساس اهداف انقلاب و پاسداری از انقلاب عمل می‌کند و خیلی حیف است که وقتی آمریکا بالاترین دشمنی‌ها را با سپاه دارد برخی از دوستان نیز گاهی در داخل همان حرف‌ها را بزنند.»

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران 18 آوریل 2018 در مراسم چهلمین سالگرد تاسیس ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: «ارتش با آنکه سیاست را خوب می فهمد اما هرگز در بازی‌های سیاسی وارد نشده و به وصیت امام راحل به خوبی عمل کرده است . امروز در هیچ فسادی در کشور ما نامی از امیران و بزرگان ارتش وجود ندارد و این به معنای پاکی و دست پاکی و اخلاص ارتش جمهوری اسلامی ایران است.»

سپاه پاسداران با انتشار بیانیه‌ای اظهارات حسن روحانی را «اقدامات و اظهارات وحدت شکن و تفرقه انگیز و قدرناشناسی برخی عناصر داخلی» خواند.

علی فدوی در این گفتگو با تایید حضور و فعالیت سپاه پاسداران در خارج از ایران گفت: «ما در سال‌های دفاع مقدس در خرمشهر و در خانه‌های خودمان با دشمن می‌جنگیدیم ولی امروزه هزاران کیلومتر آن طرف‌تر با دشمن در نبرد هستیم.»