فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری...تجمع خانواده‌های 500 تن از بازىاشت شدگان اعتراضات اخیر اهواز مقابل استاندارى

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سازمان حقوق بشر اهواز گزارش داد، خانواده‌های حدود 500 تن از بازداشت شدگان اعتراضات اخيرا اهواز، صبح دوشنبه 16 آپريل 2018، مقابل استاندارى خوزستان در اهواز تجمع كردند.

  طبق این گزارش، تعداد دیگری از خانواده‌هاى بازداشت شدگان در مقابل دفتر علی ساری نماينده اهواز در مجلس و جواد الباجى نماينده ديگر اهواز تجمع كردند.

  بیانیه خانواده‌های بازداشت شدگان بیانیه خانواده‌های بازداشت شدگان


  خانواده‌های بازداشت شدگان اعتراضات اخيرا اهواز، با انتشار بيانيه‌اى كه در شبكه هاى اجتماعى منتشر شده تاكيد كردند كه دستگيرى فرزندانشان تنها به دليل تجمعات عرب‌ها در دفاع از هويت عربى‌شان صورت گرفته است. آنها تاكيد كردند، جوانان بازداشت شده از فعالان مدنى و اعتراضات آنها مسالمت آميز و در چهارچوب قانون اساسی بوده است به این دلیل بازداشت آنها در خانه يا محل كار يا جاهاى ديگر مخالف قانون است.

  خانواده‌ها تاكيد كردند كه در مراجعه به دادگاه انقلاب هيچكس جوابگوی آنها نبوده و امكان ملاقات با قاضى شعبه ١٢ كه گويا مسئول رسيدگى به اين پرونده هاست را نداشته‌اند.

  خانواده بازداشت شدگان اعتراضات اخيرا اهواز ، از استاندار خوزستان خواسته‎اند كه با توجه به مراجعه روزانه آنان به دادگاه انقلاب و سرگردانى و بلا تكليفى ، نسبت به جوابگويى و تسريع در رسيدگى قانونى به مسئله بازداشت شدگان اقدام كند.

  سازمان حقوق بشر اهواز نسبت به سلامتى بازداشت شدگان به شدت ابراز نگرانی کرده و خواستار پایان دادن به سرکوب تجمعات قانونی و آزادی فوری و بدون قید و شرط تمامی بازداشت شدگان شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران